EXI(S)T16, graduate show studentů Ateliéru Designu Oděvu UTB

Publikováno: 20.05.2016 09:19 | Redakce

Módní event Exit je každoročně připravovaná přehlídka absolventských prací posledních ročníků Ateliéru Designu Oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letos studenti přistupují k této akci s novým obalem, vizí a skrze pohled do budoucnosti uvažují nad touto událostí jako startérem, přínosem a oslavou jejich tvorby. Výstup pro Exi(s)t 2016 bude odrazem vnímání studentů na aktuální dění světa jako takového. Co bylo, kým jsme nebo kým jsme byli, je už neaktuální. Uvědomění je koncentrováno v nových kolekcích, oděvy zrcadlí perspektivu a potenciál každého z tvůrců. Nové příběhy a možnosti budou odkryty v páteční podvečer 17. 6. 2016 ve Zlíně.

savethedate

Zdroj: Jakub Ra Svoboda

Své bakalářské a magisterské kolekce premiérově představí Jan Černý, Michaela Hriňová, Tereza Chmurová, Karolína Černá, Marína Pivková, Eva Papoušková, Leona Gřešáková, Nikola Susová, Hana Prchalová, Terezie Cočevová, Marie Nováková, Denisa Dovalová. Studenti, kteří celou akci organizují, tak připravují divákovi pohled na kompletní práci v oboru. Od ušití kolekcí, prezentaci formou přehlídky a následné prezentace v showroomu, kde bude možnost se na samotný produkt podívat zblízka a popovídat si s autorem.

Sledujte událost na Facebooku!

Event se odehraje v nově zrekonstruovaném prostoru bývalé Baťovy továrny, ve třetím patře obchodního domu OD 13, který se nachází v bezprostřední blízkosti autobusového i vlakového nádraží. Tento prostor, pro Zlín tak typický, bude upraven pro maximální pohodlí hostů. O osvěžení se postará bar Blok 12 přímo ve vstupní hale.

„Letos připravujeme komplexní zážitek z akce, propojení všech jejích částí do jednoho smysluplného celku, a hlavně prezentaci našich nových kolekcí na profesionální úrovni a s profesionálními výstupy. To je alfa a omega našeho teamu,“ uvedl art director eventu Jan Černý.

V 18 hodin začne samotná EXI(S)T SHOW, která za komponovaného hudebního zážitku DJe Oozlum premiérově představí dvanáct kolekcí absolventů. Hned po show bude navíc ve vstupní hale připraven EXI(S)T SHOWROOM, kde si budete moci prohlédnout kolekce designerů zblízka, setkat se s nimi a sdělit si dojmy ze show. Celý večer se poté zakončí na oficiální EXI(S)T AFTERPARTY v proslulém Bloku 12, se zaručeným hudebním zážitkem díky DJ Oozlum.

Vizuál pro EXI(S)T16 vznikl ve spolupráci s fotografem Jakubem RA Svobodou, zachycující „Adama a Evu“, kteří byli přistiženi v ráji – zrod, zeleň, kyslík, růst, EXISTence. Na fotografiích se objevila osobnost Olo Křížová, ředitelka Czech Fashion Councilu a model Dominik Kůta.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!