Exkluzivně: Audi mění logo

Publikováno: 01.04.2014 09:05 | Jakub Matulík

Jistě jste si všimli, že koncern VW obnovuje loga svých značek. Začalo to naší domovskou Škodou, která v minulých letech upravila logo své značky. Teď je na řadě Audi. Už delší dobu se proslýchá, že tato německá automobilka bude měnit své logo. Změna je nasnadě. Posměšky na logo značky se totiž hrnou ze všech stran a tak se není čemu divit, že Audi s nadcházející novou érou přichází i s úpravou loga. Pokud jste majiteli Audi, nebo máte aspoň minimální pojetí o automobilovém průmyslu, jistě jste nějaké ty posměšky na německou automobilku slyšeli. Nejznámější je asi narážka na paraolympiádu, když nemá Audi v logu pátý kruh, nebo také v souvislosti z olympiádou se říká, že Audi je olympiáda bez Afriky.

audi_newlogo_2

Zdroj: Autogrip.sk

Změna loga ovšem nepřichází pouze kvůli posměškům. Audi se totiž stala hlavním partnerem letní olympiády v Rio de Janeiro v roce 2016 a také zimních olympijských her v roce 2018 v korejském Pchjongjangu. Němci jsou známí svou precizností a vychytralostí. Ať už se jedná o automobilový průmysl jako takový, nebo marketingovou stránku věci. Proto se není čemu divit, že za tak velký zájem o olympiádu je něco víc, než-li jen zviditelnění značky. Německo totiž již delší dobu usiluje o možnost pořádání olympijských her a tento zájem o sponzorování, by měl Německu v budoucnu pomoct dosáhnout svého cíle.

Dalším velice důležitým, řekl bych až skoro hlavním důvodem změny loga Audi je fakt, že Audi AG bere pod své křídla další automobilku, v pořadí již pátou. K současným čtyřem tak přibude pátá. Audi jako vždy se snaží všechno do poslední chvíle tajit. Zatím tedy nevíme, o kterou automobilku se jedná. Vše by se mělo dostat na povrch v průběhu tohoto měsíce, tedy měsíce dubna.

A jak tedy bude vypadat nové logo? Změna nebude zas tak velká. Nové logo totiž bude jen o jeden kruh větší. Audi v minulém týdnu přiznala, že na logu usilovně pracuje. Teď konečně předvedla na nové Audi R8 V10 pro modelový rok 2015 jak bude nové logo vypadat. Asi se ptáte proč zrovna na R8. Je to velice jednoduché jedná se o nejvyšší model z řady. Další modely budou následovat v průběhu roku a tím pádem je tedy dost možné, že pokud plánujete nakoupit nějaký model Audi v tomto roce, už na vás bude čekat nový znak.

audi_newlogo_3

Zdroj: Autogrip.sk

audi_newlogo_1

Zdroj: Autogrip.sk

Pokud jste stávajícím majitelem Audi a chtěli by jste nový znak, není problém. Audi se totiž rozhodlo jít do hloubky. Jak známe její sebevyjadřování dalo se to čekat. Audi totiž chystá obrovskou svolávačku, která by měla být naplánovaná na prosinec tohoto roku. Pokud máte model mladší než vůz z roku 2009 určitě čekejte obsílku od vašeho prodejce. Ten by vám měl na vašem miláčkovi vyměnit všechny loga zcela zdarma. Pokud máte starší model, nevěště hlavu. I vy si můžete nechat vyměnit logo za opravdu malý poplatek. Pro Audi to bude opravdu velká investice, ovšem je nám všem jasné, že prospěšná. Přece jen přijetí nové korporátní identity není nikdy levná záležitost.

A teď vzniká zásadní otázka. Co si myslíte o změně loga? A líbí se vám nové logo na Audi R8 V10?

audi_newlogo_5

Zdroj: Autogrip.sk

audi_newlogo_6

Zdroj: Autogrip.sk

audi_newlogo_8

Zdroj: Autogrip.sk
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!