Exkluzivní vzhled: Audi R8 Coupé jako Edition „Audi Sport“

Publikováno: 14.04.2017 12:00 | Lenka Mařanová

Stříbrná, červená a černá – to jsou barvy společnosti Audi Sport a také barvy nové, stejnojmenné edice modelu R8 Coupé*. Společně se specifickými komponenty v interiéru a na karoserii vytvářejí ještě intenzivnější atmosféru motoristického sportu. Audi poprvé odhaluje exkluzivní vysokovýkonný sportovní vůz na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Speciální edice je limitována na 200 vozů pro celý svět a zákazníci ji mohou objednávat od května 2017.

A172809_medium

Zdroj: Audi

Audi R8 je vrcholem nabídky sportovních modelů značky Audi – na silnici i na závodním okruhu. V jeho DNA vězí know-how z četných úspěchů, jichž společnost Audi Sport dosáhla především ve vytrvalostních závodech. „Rok 2016 byl nejúspěšnějším rokem v historii našeho oddělení zákaznického sportu Audi Sport customer racing," říká Stephan Winkelmann, ředitel společnosti Audi Sport GmbH. „Se závodním vozem R8 LMS jsme získali 24 titulů, 85 vítězství v závodech a více než 100 dalších umístění na stupních vítězů."

A172801_medium

Zdroj: Audi

Edition „Audi Sport" přináší nyní do sériové výroby ještě více emocí s motoristického sportu, a to díky výrazné kombinaci stříbrné, červené a černé barvy a exkluzivní výbavě interiéru. Kromě matného nebo lesklého laku v odstínu stříbrná Florett jsou na výběr laky v odstínech černá Mythos a bílá Ibis. Bez ohledu na to, jakou barvu karoserie si zákazník vybere, vytvářejí silný kontrast boční panely „Sideblades" a kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu červená Brillant, které patří mezi stylistické skvosty celého vozu. Velmi kvalitní zevnějšek je kromě toho zvýrazněn titanově černým předním spoilerem, jakož i maskou chladiče Singleframe a difuzorem ve stejné barvě. Tyto prvky jsou dalším individuálním charakteristickým rysem. Lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy jsou leskle černé a umocňují dynamický design zádě.

A172800_medium

Zdroj: Audi
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!