Exkluzivní vzhled: Audi R8 Coupé jako Edition „Audi Sport“

Publikováno: 14.04.2017 12:00 | Lenka Mařanová

Stříbrná, červená a černá – to jsou barvy společnosti Audi Sport a také barvy nové, stejnojmenné edice modelu R8 Coupé*. Společně se specifickými komponenty v interiéru a na karoserii vytvářejí ještě intenzivnější atmosféru motoristického sportu. Audi poprvé odhaluje exkluzivní vysokovýkonný sportovní vůz na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Speciální edice je limitována na 200 vozů pro celý svět a zákazníci ji mohou objednávat od května 2017.

A172809_medium

Zdroj: Audi

Audi R8 je vrcholem nabídky sportovních modelů značky Audi – na silnici i na závodním okruhu. V jeho DNA vězí know-how z četných úspěchů, jichž společnost Audi Sport dosáhla především ve vytrvalostních závodech. „Rok 2016 byl nejúspěšnějším rokem v historii našeho oddělení zákaznického sportu Audi Sport customer racing," říká Stephan Winkelmann, ředitel společnosti Audi Sport GmbH. „Se závodním vozem R8 LMS jsme získali 24 titulů, 85 vítězství v závodech a více než 100 dalších umístění na stupních vítězů."

A172801_medium

Zdroj: Audi

Edition „Audi Sport" přináší nyní do sériové výroby ještě více emocí s motoristického sportu, a to díky výrazné kombinaci stříbrné, červené a černé barvy a exkluzivní výbavě interiéru. Kromě matného nebo lesklého laku v odstínu stříbrná Florett jsou na výběr laky v odstínech černá Mythos a bílá Ibis. Bez ohledu na to, jakou barvu karoserie si zákazník vybere, vytvářejí silný kontrast boční panely „Sideblades" a kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu červená Brillant, které patří mezi stylistické skvosty celého vozu. Velmi kvalitní zevnějšek je kromě toho zvýrazněn titanově černým předním spoilerem, jakož i maskou chladiče Singleframe a difuzorem ve stejné barvě. Tyto prvky jsou dalším individuálním charakteristickým rysem. Lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy jsou leskle černé a umocňují dynamický design zádě.

A172800_medium

Zdroj: Audi

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Jan Punčochář připravuje svým hostům v Grand Cru nové menu na míru Jan Punčochář připravuje svým hostům v Grand Cru nové menu na míru Šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Jan Punčochář představuje ojedinělé Chef's choice menu. V rámci nového konceptu svým hostům... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!