3+1 o tetování: Pod jehlou

Publikováno: 25.10.2010 20:37 | Ondřej Fér

Není to tak dlouho, co Evropané přinesli do zámoří civilizaci, zejména ohněm a mečem a s pramalým ohledem na to jestli civilizovaní touží po tom být civilizováni. Za odměnu získali zlato, koření, pohlavní nemoci a tetování. Co bylo původně výsadou desperátů, bukanýrů a výlupků všeho druhu se během pár staletí změnilo v módní záležitost. Menstyle přináší trojku opravdu divných tetování.

První: Charles Manson

Tenhle kovaný kriminálník zřejmě kradl dřív než chodil. Jeho dětství a mládí není nic než sled pobytů v zařízeních pro nepřizpůsobivou mládež. Přestávek na svobodě bylo pomálu a netrvaly dlouho. Sjetá šedesátá léta zastihla Karlíka Mansona ve vrcholné formě. Založil pseudonáboženskou "rodinu" - ve skutečnosti sdružení specializované na krádeže, fetování a hromadný sex - a za její bibli označil bezejmenné "Bílé" dvojalbum Beatles. Armageddon v podání Charlese Mansona přišel v létě 1969. Jeho ovečky v Los Angeles brutálně povraždili několik celebrit, mezi nimi manželku režiséra Romana Polanského Sharon Tateovou, přestože byla ve vysokém stupni těhotenství. Mansona trest smrti minul, doživotí nikoliv. Ve vězení se ozdobil stylově jednoduchým tetováním. Proti gustu...

Manson

Druhé: Axl Rose

Pravděpodobně jste v některém retrospektivně zaměřeném pořadu vyslechli některou píseň skupiny Guns'N'Roses. Axl Rose, to je ten ječivý hlas, který nejvíc ze všeho připomíná špatně naloženou cirkulárku souseda Koudely v sobotu v šest ráno. Nic ve zlém, Axl Rose býval zpěvák od pánaboha a přelom osmdesátých a devadesátých let ho zastihl v životní fazóně. To se ovšem nijak nevylučuje s tím, že pan Rose vždycky byl, je a pravděpodobně bude nevyzpytatelný, megalomanský a pomatený rapl. Kříž, v jehož středu a na koncích ramen měl Axl na předloktí vytetované hlavy (vlastně lebky) členů GNR se dostal dokonce na obal desky Apetite For Destruction. Drobný problém by nastal, pokud by se Axl rozhodl modifikovat svoje tetování podle aktuálního stavu svých spoluhráčů. Za dvacet let se jich okolo něj vystřídalo asi dvacet - aktuálně jich v Guns'N'Roses hraje... no prostě hodně.

Axl

Třetí: Fotbalisti

Těžko říct kdo s tím začal, ale kérky na fotbalových hřištích jako první zviditelnil David Beckham. Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle chlapík se dřív věnoval i jiným věcem než zkoušení si tygrovaných tang své drahocenné choti - hrával fotbal a hrával ho dobře. Po něm se začali vydatně tetovat i další, ale přiznejme si, že tetování z nikoho špičkového fotbalistu neudělalo. Svoje by o tom mohl vyprávět Portugalec Abel Xavier. Penaltu, kterou zavinil v evropském finále proti Francii si rozhodčí nerozmyslel ani když na něj lusitánský bijec s vizáží nebezpečného šílence řval víc než Lucie Bílá na playback. Nejslavnější z domácích pokérovanců Tomáš Řepka je na tom líp. Soupeři i rozhodčí mu jdou z cesty i bez toho křiku - kdo by koneckonců stál o nějaké to poplivání.

Řepka Sparta

Rada zadarmo

Tetování je pěkná věc, když se ovšem povede. Na to myslete, až se budete rozhodovat jestli jít nebo nejít pod jehlu. Hygiena a profesionalita se může jen vyplatit, ušetřit zkuste radši na účtu za telefon. A nezapomeňte, že výkřiky jako "Arakain Rulezz" nebo "Baničku jsi nej" jsou vtipné jen dočasně, zatímco vy je na sobě budete nosit do konce života.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!