4 tipy na dovolenou pro příznivce sci-fi

Publikováno: 13.12.2011 14:28 | Petr Hájek

Dát lze druhé osobě spoustu věcí a jednou z těch originálnějších je i zážitek nějakého zajímavého druhu - zde se samozřejmě přímo nabízí nějaká úžasná dovolená.

1. Let s Virgin Galactic

Firma Virgin Galactic je jedna z těch, které vás vezmou skutečně daleko (či zde spíše vysoko) nad všední problémy lidstva. Vesmírný zážitek zde sice stojí nesmírnou cenu (200 000 USD), ale na rodině se přece nešetří... Abychom byli zcela korektní, tak firma ještě nelétá, ale je teprve v průběhu certifikačního řízení, ovšem dá se očekávat, že během zhruba asi čtvrtroku povolení k letům úspěšně získá. Co dodat, zajímavějšího zážitku asi není...

 

2011-12-13-1

 

2. Star Trek Resort

Jestliže osoba, kterou chcete podarovat, má pro vesmír a sci-fi skutečně slabost, na cesty do vesmíru však nemá žaludek, nabízí se řešení ryze pozemní a přesto neméně zajímavé. Jde o místo jako vypadnuvší ze Star Treku a postavené za 1,5 miliardy Paramount Recreation and Rubicon Holding Group (Jordánsko - Aqaba). Ačkoliv zde bude park pojmenován The Red Sea Astrarium (TRSA), pravda je taková, že má v první řadě nabídnout životní zkušenost jako ze Star Treku.

 

2011-12-13-1

 

3. Poseidon Undersea Resort

Řada lidí vám jistě bude tvrdit něco v tom duchu, proč létat do vesmíru, když lidstvo ještě ani neprobádalo většinu z našich pozemních mořských míst. A má samozřejmě pravdu, takže ani vy byste neměli zanedbat tuto možnost. Zahrát si aspoň na chvíli na kapitána Nema je lákavá představa, která není ani tolik drahá: 15 000 USD. Pro lidi s klaustrofobií a libující si v katastrofických filmech, ale bude zřejmě na místě zvolit něco jiného...

 

2011-12-13-1

 

4. Zero G Null-Gravity Flights

Další elegantní cestou, jak okusit vesmír bez toho, aniž byste se vydali raketou do jeho dálav, je atrakce zaná Zero G Null-Gravity Flights. Za 4 950 USD si tak díky ní můžete vyzkoušet, jaké by to bylo ve stavu beztíže. S ohledem na omezení dané použitou technologií zážitek trvá maximálně pouze do 7 minut, i tak jsme si ale jisti, že na něj nezapomenete do konce svého života.

 

2011-12-13-1

 

 

Kterou dovolenou byste volili vy?

Celkem hlasovalo: 58
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!