Casa Magna Lancero: doutník pro příznivce opravdu dlouhého kouře

Publikováno: 03.04.2011 14:35 | Petr Hájek

Doutníky máme krátké, dlouhé, delší, nejdelší a pak tu máme i extrémně dlouhé Casa Magna Lancero!

 

2011-04-03-1


Doutníky z této edice byly donedávna k dispozici pouze v rámci limitované edice obsahující i jiné velikosti, nyní se však výrobce rozhodl, že Casa Magna Lancero bude k mání i jako běžný doutník. Novinka se začne prodávat na přelomu března a dubna v Americe, takže se brzy jistě dostane i do Evropy.

 

 

2011-04-03-1


Doutník Casa Magna je co do velikosti vitolou typu "Lancero", která mívá typicky 7,5" délku a 38 prstýnek. Tyto se však táhnou 8,25" do délky a mají prstýnek 40. To jsou mimochodem velikosti shodné s již 30 let starým kouskem, jež dnes již vlastník Manuel Quesada nevyrábí.

Majitel v souvislosti s uvedením novinky prohlásil na adresu magazínu Cigar Insider: "Před dávnými a dávnými časy jsme vyráběli doutník, který proslul jako Largo Delgado. Delgado je španělsky štíhlý a largo dlouhý. Když se v 70. letech začal vyrábět v Dominikánské Republice (firma Manufactura de Tabacos S.A. factory), byl mezi kuřáky nesmírně populární. Popularita poté nicméně ze dne na den přestala."

 

 

2011-04-03-1

 


Je zřejmé, že se firma pokusí obnovit zašlou slávu jedné své legendy, no a když to bude chutný kousek, pak proč ne? Dle názoru mnoha osob se nejlepší doutníky nedělají na Kubě... Cena za krabici se 7 kousky byla stanovena na 12,95 USD za kus, tedy zhruba okolo 100 USD. Doutník je jinak skutečný krasavec a slibuje přinejmenším chuťové orgie...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!