Co nového na tequillovém trhu?

Publikováno: 15.05.2011 14:47 | Petr Hájek

Lidé si potrpí na připomínání kvalitních a unikátních příjemných prchavých okamžiků, k jejichž podtržení výborně mozku slouží i nějaká chuť nebo vůně - podtrhnout proto důležitý okamžik tequillou a poté si ho připomenout obdobně se tedy přímo nabízí!

Avion Anejo

Jestliže vám něco říká název Entourage, pak jde skutečně o onu láhev, která si zde zahrála. Pokud ne, nic se neděje. Avion Anejo je značka, které je sice teprve rok, ovšem již za toto rekordně krátké období se jí podařilo dosáhnout maximální trendovosti a výborné chuti. Avion Anejo stojí 60 USD, stárla dva roky v Americkém Dubu a získala proto zralou pepřovitou chuť.

 

2011-05-15-1

 

DeLeon Reposado

Tequilla již dávno není kořalka 3. třídy, takže jí patří respekt jak tvůrců, tak i designérů lahví. Za ten u DeLeon Reposado by se nemusela stydět ani slovutná voňavkářská firma. Pokud chcete udělat na nějaké party dojem, těžko zkrátka najdete něco více oči lákajícího, jak DeLeon Reposado. Jedna láhev stojí 140 USD (přece jen, jde o stříbro). Co se týče chuti, tak tato tequilla je vyrovnaná, s náznakem vanilky a tabáku.

 

2011-05-15-1

 

Espolon Blanco

Jednou z nevýhod zvyšující se poptávky po tequille je i její rostoucí cena. Naštěstí jsou na trhu četné značky i ve střední (a tedy velmi dostupné) třídě, jako třeba Espolon Blanco. Cena za láhev je pouhých 25 USD, přitom se jedná o mimořádně osvěžující pití srovnatelné snad jen s polibkem mexické krásky.

 

2011-05-15-1

 

Siete Leguas

Mimo Mexiko relativní nováček, jinak ale již nějakých 60 let stará značka, kterou si velmi velmi oblíbili barmani. Siete Leguas je vyráběno tradičním postupem (mula, kamenný mlýnek, agáve) a přitom je oceněna podezřele rozumně: 40-45 USD za kus. 

 

2011-05-15-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!