Crop Organic Cucumber: okuste okurkovou vodku

Publikováno: 19.02.2011 17:18 | Petr Hájek

Jen v málokteré oblasti lidských produktů je taková konkurence, jako právě v alkoholických nápojích, platí zde proto dvojnásob, že originalita je základ.

 

2011-02-19-1

 

Jedním z velmi oblíbených druhů pití je (a samozřejmě nejen) dnes vodka - v té  bývá 35-70 % alkoholu, přičemž hodnoty s 40 % patří k nejoblíbenějším. Jde o nápoj čirý, alkoholické chuti a její příznivci ji mají nejraději chlazenou nebo v koktejlech, popřípadě smíchanou s džusem. Vodka se vyrábí z brambor nebo obilí.

Pití čiré vodky je každopádně zajímavý protiklad - chuť je typicky alkoholově silná a přitom tu vlastně žádná není. Někomu tato situace vyhovuje, ovšem jiný dává přednost dalším typům nápojů: whisky, pivu, vínu nebo třeba tequile. Firma Crop Harvest Earth Co. z New Yorku se ovšem nedávno pochlubila s jednou vodkou skutečně nečekaných parametrů.

Vodka s názvem Crop Organic Cucumber obsahuje kromě všech obvyklých náležitostí také nemalou část tvořenou okurkou. Jakkoliv zní tato zelenina v kombinaci s pitím podivně, zkušení koktejloví mistři jistě vědí, že okurka se občas objevuje v drincích s rumem a absinthem.

Dle osob, které novinku ochutnaly, je údajně nápoj velmi jemný a hladký, dokonce jaksi osvěžující. Netrpí ani "chuťovým ocasem" tak, jako jiné typy aromatizovaných vodek. Suma sumárum by se prý dalo také říci, že tento typ chuti danou vodku udělal více osobní (v pozitivním smyslu slova). Jestliže i vy zatoužíte po tomto originálu, budete si muset nachystat v přepočtu 24,99 USD.

Hodnocení článku:Komentáře

FlapFlap°10 aneb stylová vznášející se lampa FlapFlap°10 aneb stylová vznášející se lampa Běžná výbava bytu je obvykle natolik neutrální, že si jí člověk často ani nevšimne - když ovšem tradiční chování předmětů... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!