Doutníkové novinky, díl 10.

Publikováno: 04.02.2012 12:48 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

1. Ceny doutníků v roce 2012 porostou

Vhledem ke stále rostoucím cenám surového tabáku a dalších surovin potřebných při výrobě doutníků, bylo jen otázkou času, nežli dorazí do doutníkového světa další nepříjemná informace o zdražování. Tak tedy - cena se brzy změní ve vyšší u, citujeme, "mnoha premiových doutníků", konec citátu. Zdá se nicméně, že některé značky tím postiženy nebudou, takže při troše štěstí se vás to nijak nedotkne...

 

2012-02-04-1
 

 

2. Puro Vintage od Aurory v distribuci

Společnost Miami Cigar & Co. potvrdila, že se již 19.1. vydaly první doutníky značky Aurora Puro Vintage 2004 za svými zákazníky. Jedná se o dvojitě zkosené 6,5" kousy s prstýnkem 52. Doutníky jsou z Dominikánské Republiky a z továrny La Aurora S.A. Jde o druhý release tohoto doutníku od roku 2003. Ačkoliv je doutník tentokrát kapku menší, jeho složení je stále stejné: Jako list vázací je zde Ekvádor, jinak pro náplň i list krycí vše poskytla místní dominikánská produkce.

 

2012-02-04-1
 

 

3. Zapalovač Zippo Blu - The Sequel

Diskutovat o všeobecné rozšířenosti zapalovačů Zippo asi nemá cenu, takže to rovnou překočíme a zamíříme k tomu důležitému. Jeho běžné zapalovače používají jako palivo tekutinu, která by mohla doutník prodchnout svým zápachem, rohodl se proto zavést v roce 2005 řadu Zippo Blu, která používá bezzápachový butan. No a Zippo Blu - The Sequel je samzořejmě dalším členem této rozšiřující se rodinky. Stojí 64,95 USD.

 

2012-02-04-1
 

 

4. Shotgun Shell Cigars od Boutique Brand Viaje

Poté, co se vrátil ze střílení asfaltovaých holubů, přišel vlastník značky Andre Farkas se zajímavým nápadem: proč neudělat doutník připomínající průměr brokových patron? Myšlenka se mu zalíbila a vyrobil tedy záhy doutníky v rážích 12 i 10 a to v délce 3 1/4 x 52 prstýnek a 3 ½ x 54 prstýnek. Jen se ve sportovním kalupu nesmíte přehmátnout a nezapálit si ty pravé! O ceně zatím nepadlo slova, ale firma tvrdí, že půjde o doutníky z velmi limitované edice.

 

2012-02-04-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!