Doutníkové novinky, díl 11.

Publikováno: 10.03.2012 10:37 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

Kuba připravuje novou verzi Cohibas

Když 27.2. začala na Kubě akce Cuba's Habanos Festival, byla to samozřejmě pro mnohé výrobců doutníků skvělá příležitost, vytasit se s nějakou tou novinkou. Jde o novou luxusní značku Cohiba Pyrámides Extra, která je zajímavá tím, že jde o první pyrámides v linii Cohiby, které nepatří pod Edición Limitada nebo Regional Edition. Novinka slibuje navíc zlatý prstýnek a dokonce i hologram, aby i zákazník sám poznal případný padělek.

 

2012-03-10-1

 

Avo Uvezian slaví 86. narozeniny s doutníkem omezené edice

Představovat zkušeným kuřákům osobnost doutníkové ikony Avo Uveziana jistě není potřeba, takže rovnou přejdeme k informaci, že dotyčný má 86 let a slaví to, jak jinak, než stylovým doutníkem! Aby prý vynikla muzikálnost této osobnosti, rozhodl se Avo vydat doutníky La Trompeta. Budou mít 6 a ½ palce, 54 prstýnek a také i 3x dokola smotaný lehký ekvádorský Connecticut + ještě navíc tmavší krycí list, což má opět symbolizovat celkem 3 vývěvy na trubce.

 

2012-03-10-1

 

San Lotano Oval Maduro

Také nikaragujská značka A.J. Fernandez Cigars chystá na jaro cosi nového - jde o doutník San Lotano Oval Maduro. Vyrábí jej A.J. Fernandez z Estelí v Nikaragui a používá k tomu ekvádorský list krycí (vypěstováno ze sadby Habano), bude tu i nikaragujský list vázací a jako tabák pro plnění směska z Nikaragui, Hondurasu a Dominikány. Konkrétně linie maduro přinese též namísto původního listu krycího Habano maduro. Bude v prodeji v 5 velikostech a cena dosáhne 9-12 USD za kus.

 

2012-03-10-1

 

La Flor Dominicana Light

Mistr Litto Gomez se proslavil v branži jako balič těch nejsilnějších doutníků na trhu. To ale určitě neznamená, že neumí i jemnější kousky. A jako by měl v poslední době pocit, že tuto oblast zanedbal, takže se snaží nahnat to - přejmenoval svoji nejslabší linii La Flor Dominicana Premium na La Flor Dominicana Light, inovoval její design a přislíbil dostupnost do měsíce. Cena dosáhne 6-8 USD za kus.

 

2012-03-10-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!