Doutníkové novinky, díl 12.

Publikováno: 02.06.2012 13:27 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

1. Davidoff má novou vitolu pro Puro d’Oro

Společnost Davidoff má v plánu vydat zhruba do měsíce již 6. člena ve své populární doutníkové sérii Davidoff Puro d’Oro. Tato 2 roky stará řada nyní bude vypadat tak, jak ji vidíte na snímku. Verze předchozí nezobrazovala na proužku údaj o tom, že jde o Davidoff, ale pouze informaci o typu vitoly. A o jakou velikost půjde?  6 ¼” x 52” prstýnek, tedy Toro.

 

2012-06-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

 

 

2. Rocky Patel přinese další limitovanou edici

The Edge bude nyní doutník vyráběný v Nikaragui (továrna Tavicusa u Estelí). Originálně pocházela z El Parasio Factory v Hondurasu a doutník tu byl balen již od roku 2004. Honduraská verze se vyráběla ve 4 vitolách: Corojo, Maduro, Light a Sumatra. Nikaragujská verze bude prý složena z nikaragujského tabáku pro list vázací i náplň (zde žádné překvapení). Oproti originálu má jít ale o komplexnější a jaksi rafinovanější pokouření.

 

2012-06-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

 

 

3. New York odvolal zákaz kouření

Rovných 50 dní po tom, co byl v americkém New Yorku zaveden zákaz kouření v místních parcích (178 celkem), místní State Parks Department prve řečený odvolal. Vítězství kuřákům zajistilo zjištění, že za změnou stojí pouze jakýsi místní nudící se byrokrat a nikoliv nějaký zákon.

 

2012-06-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

 

 

4. Dunhill Aged Range má novou vizáž i výrobnu

Pokud jde o řadu Dunhill Aged Range, tak tu nyní produkuje i distribuuje General Cigar Co. Inc. Menší revizí pak prošla i vizáž balení a značka samotná. Cílem bylo, aby značka působila trochu modernějším dojmem. Připomínáme, že Dunhill Aged Range byla původně kubánská značka zrozená v Dominikánské Republice roku 1989. 

 

2012-06-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!