Doutníkové novinky, díl 9.

Publikováno: 27.08.2011 10:39 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.  

E.P. Carrillo Broadleaf Maduro

Ernesto Perez-Carrillo postupně zvyšoval rozsah svého produktového portfolia na takřka všechny typy tabáku, ovšem jeden stále chyběl. Ano, jde o nedávno přidané Maduro, které se světu představilo na akci International Premium Cigar & Pipe Retailers. Sotva pár dní po akci již prý jde do distribuce, takže se s ním brzy setkáme i v obchodech. Jako binder je zde list nikaragujský, jako krycí Connecticut a jako náplň tu je směs dominikánských a nikaragujských tabáků. Novinka bude k mání v řadě velikostí za ceny od 5,25 USD až do 9,30 USD za kus.

 

2011-08-27-1
 

 

Alec Bradley Prensado Line

Když Alec Bradley uvedl řady Prensado v roce 2009, Gran Toro s prstýnkem 54" bylo největším kouskem v nabídce. Nyní však bylo do sbírky doplněné také Prensado Double s mocným 60" průměrem. Zde jde pro změnu o směs tabáků nikaragujských a těch z Hondurasu. Novinka se prodává po 20 kusech v bedničkách a to za cenu 12 USD za kus.

 

2011-08-27-1
 

 

Partagás Serie E No. 2

Nový doutník Partagás Serie E No. 2 je nejširším kubánským „rovným" doutníkem z legendární řady Partagás (má 5,5" + 54" prstýnek). To značí, že je novinka širší, nežli Partagás Serie D No. 4, jinak nejlépe prodávané robusto na světě. Číslování je jako vždy u doutníků pěkně matoucí - když člověk vidí No. 2 očekává pyramid, ovšem Partagás Serie E No. 2 je poctivé parejo. Novinka má stát asi 16,56 USD za kus.

 

2011-08-27-1
 

 

Padilla Miami

Kvalitní doutníky, to není jen známá sestava karibských zemí, ale také USA - třeba značka Padilla Miami, co nedávno spustila provoz na Floridě. Pro první dávku doutníků sáhli producenti po tomto receptu: Ecuador Habano jakožto wrapper a pro náplň se použije směs nikaragujských tabáků. Prozatím je tato novinka ostré květinové chuti dostupná pouze v jedné velikosti - robusto a to stojí 10 USD kus.

 

2011-08-27-1
  

 

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!