Doutníky Cohiba Behike

Publikováno: 20.12.2011 13:29 | Petr Hájek

Cohiba stihla ještě před koncem roku dodat na trh speciální doutníky Limited Edition Cohiba Behike Cigar v ceně 18 846 USD za komplet.

 

2011-12-20-1

 

Kouření není právě nejzdravější hobby, ale skutečný doutníkový znalec a fajnšmekr, který si přímo libuje v těch nejjemnějších doutnících, občas zkrátka dá zdraví až na druhé místo... Jedině tak si totiž může dopřát doutníkového požitku ukrytého třeba právě za značkou Cohiba, firmou, jež o sobě dala vědět třeba mimořádným Frederique Constant. Nyní opět přináší něco, co bude silným aspirantem na titul "nejdražší doutník roku".

Jde o doutníky Cohiba Behike, které se prodávají v krabici po 40 kusech, přičemž každý stojí nemalých 420 USD. Cohiba tvrdí, že doutníky byly připraveny z toho nejjemnějšího, super-tajného a extrovního kubánského tabáku, jaký kdy karibik viděl. Směs je tajemstvím, takže čeho a kolik se nedozvíme ani náznakem, to nás ale nemusí tížit, jelikož doutníkové gurmány stejně zajímá jedině výsledná chuť.

 

2011-12-20-1
 

 

Doutníkové tabáky rostou na mnoha místech po celém světě, ale většina doutníkářů je toho názoru, že právě na Kubě se rodí ty nejlepší. Nakonec jde o zemi, pro kterou je doutník doslova symbolem - Fidel s doutníkem se v souvislosti s kouřením snad objevuje v mysli náhodné osoby častěji, nežli Winston Churchill... O Cohiba Behike bylo prozrazeno pouze to, že doutník byl vypěstován, smíchán a doladěn k dokonalosti baličem-torcedorem jménem Norma Fernandez v kubánské továrně El Laguito Cohiba.

Doutník používá tabáky z oblastí Pinar del Rio a Vuelto Abajo. Jak se dá u doutníků této třídy očekávat, všechny jsou prvotřídně ručně zabaleny. Dokonce i balení je zvláštní - obsahuje několik miniaturních cestovních humidorů, takže chuť zraje skutečně prvotřídně a mistrovsky. Každý doutník má 192 mm, je tudíž nabíledni, že kuřáky čeká optimálně dlouhý zážitek. Cohiba vyrobila pouze 4 tisíce kusů, takže je možné, že zásoba nevydrží příliš dlouho. Vážným zájemcům tedy určitě nedoporučujeme příliš váhat s objednávkou...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!