Doutníky Keith K. Park Sencillo

Publikováno: 06.09.2010 17:21 | Petr Hájek „Sencillo" je španělské slovo značící „jednoduchý" a přesně tentýž výraz měli tvůrci na mysli i při návrhu této doutníkové řady, kdy tvůrci chtěli, aby šlo o „jednoduše potěšení".

 

Připomínáme na úvod, že firma Keith K. Park je stejná značka, jaká již uvedla na trh doutníkové příslušenství známé pod označením „Prometheus" a doutníkovou řadu „God of Fire and Angelenos".

 

 

Doutníky vyrábí Christian Eiroa v Hondurasu, kde jsou tvořeny následující směsí tabáků: Habano de Jamastran zde slouží jako list vázací, krycí i náplň. Do náplně byl nicméně přidán i známý Piloto Cubano, aby byla chuť vyváženější. Vše je komplet z tabáků pěstovaných v Hondurasu.

 

 

Všechny doutníky řady Stencillo šíří aroma bohaté a kořeněné, se špetkami nového koření, skořice a dokonce jde odhalit i kapička kajenského pepře. Veškeré zmíněné chutě se nesou v mírně nasládlém odstínu. Tabák má sílu střední až plnou a v chuti rovněž vystopovatelná kůže napovídá, že tabák dlouho a kvalitně fermentoval.

 

 

Robusto má rozměry 52 x 5 a 1/4" (plná chuť se zdůrazněnými detaily), Double Robusto 52 x 5 a ¾" (jaksi šťavnatější a o špetku chladnější než Robusto), Short Churchill 48 x 6 a 1/4" (nejdelší Sencillo v nabídce s chutí ne tolik výraznou, avšak stále zřetelnou) a Pirámide 54 x 6 a 1/8" (vizuálně nejatraktivnější kus s nejbohatším aroma díky své tloušťce).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!