Glock slaví 25 let v USA

Publikováno: 01.01.2012 12:22 | Petr Hájek

A to uvedením osvědčeného Glocku 17 v limitované stylové stříbrné edici. 

2012-01-01-1

 

Firma Glock je jeden z nejúspěšnějších tvůrců zbraní a jejich příslušenství v posledních desetiletích. Někdo nemůže tyto "zbraňové buldoky" tak úplně vystát, to je ovšem jen jeho problém, jelikož se takto připravuje o osvědčenou a spolehlivou zbraň, jejíž pouhá základní záruka (60 měsíců nebo 40 tisíc ran) je často delší, nežli u řady jiných nejmenovaných zbraní. 

Společnost Glock je na americkém trhu opravdu už celých 25 let - přišla sem v roce 1986 a zpočátku neměla na růžích ustláno kvůli obecnému názoru na kvalitu plastů. Zákazníci v ní postupně ale získávali důvěru, takže dnes mohl Glock oznámit, že se firma rozhodla oslavit svých 25. let na USA trhu. Výroční zřejmě bude pouze jediný model a to Silver Anniversary Glock 17 Gen4. Příznivi Glocků 19 nebo jiných tedy mají smůlu, zdá se.

Glock se rozhodl pro tuto zbraň z toho prostého důvodu, jelikož je Glock 17 v ráži 9 x 19 mm tou nejprodávanější služební zbraní v USA. Modely výročního typu se pyšní tímto zajímavým logem na rukojeti, jenž je ve stříbrném provedení. Logo je laserem vytvořené a součástí celé edice je i krabice, jak jinak než stříbrná. A do třetice bylo pamatováno i na stylový stříbrný Glock-kroužek pro klíče.

Glock dnes sice vyrábí pistole po milionech, ale model 25th Anniversary Glock 17 Gen4 (9×19) bude omezen pouze na 2 500 kousků. Je navíc velmi pravděpodobné, že se tyto zbraně nedostanou nikdy z USA, takže tím se stává její sběratelská hodnota pro místní Glock-znalce a sběratele ještě zajímavější a skutečnou unikátností. Cena nebyla zmíněna, ale ohadujeme ji na cca o 20-40 % více oproti normální produkci.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!