Hledáte originální dovolenou?

Publikováno: 24.01.2011 17:20 | Petr Hájek

A co takhle pár dní v japonském hotelu z ledu? Cena za jednu noc vás ale zřejmě nenechá ledově chladnými...

 

2011-01-24-1

 


Dovolená může mít mnoho podob, protože jak známo, co svědčí jednomu, nemusí svědčit druhému. Proto různí lidé podnikají různé věci - pro jednoho je třeba představa poklidných večerů na chatě někde na místních horách nepředstavitelně nudná a naopak, ne každý touží po dvojtýdenním pečení se na pláži. Ovšem dovolená, o které bude řeč v dnešním článku, je vskutku nečekaného rázu.

Ledový hotel se nachází v japonském Hokkaidu a nese jméno Alpha Resort Tomamu. Nalézá se poblíž vesničky Shimukappu, která má zajímavou tradici: každý rok vytvoří z ledu hotel, který poté pronajímá odvážným zákazníkům dychtícím po neobvyklé noci. Jakkoliv podivný se to zdá být nápad, hotel prý bývá na 80 % plný.

 

2011-01-24-1

 


Provozovatelé hotelu tvrdí, že jde o zaručeně první a jediný japonský hotel podobných parametrů - 15 metrů široký dóm, kde je vše (ano, i postele, stoly, lustry, ...) z ledu (škoda, že nebylo specifikováno, jak je to s WC). To vše za 900 USD za jednu noc.

Provozovatelé pamatovali i na rafinovanou reklamu: "Přijďte se k nám ochladit po žhavém dni na sjezdovce!" zní její slogan. A musí se nechat, že situaci vystihuje dokonale - v hotelu je stále okolo 3-5  stupňů pod nulou! Aby byly hosté přes noc pořádně v teple, nabízí hotel pro tento účel oblek z hřejivé kožešiny, popřípadě lze i zůstat ve svém lyžařském úboru.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!