Hororton 2012

Publikováno: 31.10.2012 17:25 | Jiří Hofbauer

Pokud i vás dnes večer čeká Hororton (filmový hororový maraton) vyberte si takový film, který bude děsivý ale ne laciný, když už zahálet tak kvalitně, a když následky v podobě strachu z temných stínů tak až do konce života...

2

Zdroj: Amazon.com

Anatomie / Anatomie (2000)

Německý horor z prostředí lékařské fakulty. Německy sterilní, německy rázný, německy krutý. Až příště půjde se svým kamarádem medikem na panáka budete celou dobu myslet na to, co asi bude dělat až odejdete z baru.

Noční můra v Elm Street / A Nightmare on Elm Stree (2010)

Remake klasického hororu Wese Cravena, během kterého rozhodně usínat nebude. Možná ani potom ne.

Vem si mou duši / My Soul to Take (2010)

Ačkoliv poslední epizody Vřískotu byly poněkud instantní tenhle napínák znalce strachu Wese Cravena má vyšší ambice. Mrtvý vrah žíjící mezi námi je trochu nedůvěryhodný, ale v jednu ráno budete rádi když zvládnete dojít do koupelny.

3

Zdroj: Amazon.com

Čekej do tmy / Wait Until Dark (1967)

Audrey Hepburn zpívá, tančí, jezdí na vespě po Římě, snídá u Tiffanyho, ale tady nezvládne ano odmrazit lednici. Je slepá, nešťastná, a neví, že v prázdném bytě není sama.

Hra / The Game (1997)

Je tomu patnáct let co Michael Douglas poznal o čem život skutečně je. Film ale nezestárnul ani o den. Vlastně... je aktuálnější víc než kdy dřív.

Rosemary má děťátko / Rosemary's Baby (1968)

Až vám příště sousedka přinese ochutnat čokoládovou myš rozhodně ji nejezte. Učitě by to myslela dobře, ale ne vůči vám. Možná proto už Mia Farrow v žádném dalším filmu nehrála. Je doma, zamčená a bojí se staroušků na druhé straně dveří.

4

Zdroj: Amazon.com

Cestující / Passengers (2008)

Anne Hathaway uvěříme cokoliv. Ať běhá s kávou po New Yorku, snaží se vystřízlivět, nebo má nervové záškuby. Teď jí uvěříte i to, co si sama nepřipouští.

Ti druzí / The Others (2001)

Už jen to, že matka, která neumí vařit, žije sama s dvěma dětmi v domě na samotě je děsivé. Do toho tři podivní sloužící, mlha, tma a petrolejové lampy. Chytneme se za ruce a vyskočíme z okna.

Předtucha / Premonition (2007)

Wau.... Cože? Aha. Co? To tam přece nebylo... A tohle už tam bylo! Počkat ten film začíná od znova? Ne, tak to už končí. Teď byl pohřeb a už jsou zase všichni živí...?

5

Zdroj: Amazon.com

Tajemný let / Flightplan (2005)

Jodie Foster má přirozeně tragický výraz. A co to teprve, když je čerstvě vdovou a její dcera zmizí z letadla během transkontinentnálního letu. Jediné vysvětlení – všichni jsme blázni, jen ona je letadlo.

Tall Man / The Tall Man (2012)

Krása a přitažlivost Jessicy Biel je tam tam. Místo toho působí jako doktorka Mengele. Je zlá a zvrhlá a všechno je její vina a proto je třeba jí zabít. Pokud vám jí bude líto...

Zmizelá / Gone (2012)

Popírat a marnit – to je heslo policie v tomto filmu. Dvě hodiny budete napjatě sledovat jak Amanda Seyfried vyzbrojená silnou fantazií, antidepresivy a revolverem se snaží dohonit svou imaginární minulosti, která neunesla její sestru.

6

Zdroj: Amazon.com

Atrocious / Atrocious (2010)

Španělská variace na Paranormal Activity. Běhání po temné zahradě, hekání, vzdechání, ječení a španělština. Zaručeně podle skutečné události. Na to během sledování nemyslete. Nebo se už nikdy neodvážíte grilovat na venkově.

Grave Encounters / Grave Encounters (2011)

Nejdřív si budete myslet, že sledujete na kabelovce kanál Zone Reality. Pak ho opravdu budete sledovat, později si uvědomíte, že máte před pusou ruku a nedýcháte. Pak vás televize ještě jednou ujistí, že záběry nebyly nijak upravovány. Vy se schoulíte na posteli a budete se kývat do rytmu Love Me Tender.

Záhada Blair Witch / The Blair Witch Project (1999)

Klasika, která zažívá zlatý věk. Majký... Majký.... Majkýýýýýýýýýý

7

Zdroj: Amazon.com

Žena v černém / The Woman in Black (2012)

Film podle knihy, která na konci 19.století šokovala celou Británii. Pokud vám dnes vyjde čas jen na jeden film tak neoholený Harry Potter v hlavní roli je správná volba. Já věděl, proč nedělám advokáta...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!