Jetpack skiing...

Publikováno: 04.03.2011 11:21 | Petr Hájek

...aneb raketové lyžování - nový adrenalinový a velmi velmi stylový sport na obzoru!

 

2011-03-04-1

 


Lyžování jako takové je skvělý sport. Pokud pomineme jeho zřejmý společenský a zdravotně-sportovní přínos, pak je tu ještě celá řada dalších důvodů, proč se věnovat právě jemu. I lyžování má ovšem své neduhy - kupříkladu lze jezdit prakticky pouze dolů a poté je nutno čekat dlouhé minuty na výjezd na kopec.

Létání na tzv. jetpacku (to je takový ten raketový batoh) také jistě znáte z filmů, comicsů, her nebo i reality - existují totiž lidé, kteří jej provozují jako adrenalinový zážitek. Jistého Troye Harmana ovšem napadlo oba sporty spojit, čímž dal vzniknout jednomu zcela novému a neuvěřitelně zábavnému v jehož rámci se nechává jetpackem prohánět po kopcích rychlostí okolo 60-70 km/h (a to ani nemá plyn naplno).

Díky jeho nápadu se sjezdař nemusí vázat na vlek a může si jet doslova kudy chce. Samozřejmě jen do té doby, dokud mu zbývá palivo (zlepšovák obsahuje dvojici motorů z UAV - letadla bez lidské posádky používaného USA armádou). A je tu bohužel i pár dalších negativ - tankovat každých pár minut by jednoho zřejmě také brzy přestalo bavit.

Cena za podobné hrátky je nicméně závratná, takže pro našince zřejmě ještě dlouhou dobu zůstane jedinou možnou alternativou tradiční permanentka v jeho oblíbeném zimním letovisku...

Zdroj: Youtube
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!