Kolo hlasitější, nežli letadlo

Publikováno: 08.05.2012 12:58 | Petr Hájek

Jízda na kole má kromě dobře známých stránek pozitivních, také pár negativ, která cyklistům silně znepříjemňují život. A jedním z nich je i to, že pokud se právě motorista nedívá, jako by o cyklistovi nevěděl...

2012-05-08-1

Malé zvonky na řídítkách kol jsou sice dost dobré na to, aby o sobě cyklista dal vědět ostatním jezdcům na kolech nebo chodcům, proti jakkoliv motorizovaným pilotům ale bohužel trestuhodně selhávají. Toho si byl vědom také autor dnešního zlepšováku, jenž zajistí, že vás vezme na vědomí i majitel brokovnice, startujícího Concordu nebo odplouvajícího Titaniku II.

2012-05-08-1

Jezdci ve městě mají situaci znepříjeměnou hned dvojnásob. Jednak se nachází v lehce přecpaných prostorách a často je stokilometrovou rychlostí jedoucí valník mine pouhými centimetry, takže dát o sobě občas vědět je určitě na moderních silnicích nezbytná věc. Stačí k tomu prakticky libovolné kolo, raději pevněji stavěné a trubky Hornster.

2012-05-08-1

Ačkoliv trubky i jejich napájení stojí nějakých 8 000 USD, ten pocit, jenž budete zažívat při pohledu na tváře řidičů okolo, jistě bude k nezaplacení! Tvůrci tvrdí, že systém pekelně hlasitých trubek je schopen vyprodukovat hluk 178 dB, což je tolik, že to dalece přehluší všelijaké sbíječky, motory všeho druhu nebo techno v kabince.

2012-05-08-1

Jednou mírnou nevýhodou se pak jeví, že systém je nutno napájet upravenou vzduchovou sestavou určenou pro potápěče. Trojice Airchime KH3A trubek mimochodem pochází z americké lokomotivy a při jejím použití musí mít jezdec sluchátka, jinak by mu mozek byl doslova vyfouknut z hlavy ven. Dokonce i na 30 m je sestava hlasitější, než standardní truckerská houkačka aut. 

2012-05-08-1Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!