Martell XO Exclusive Architect Edition

Publikováno: 02.10.2012 12:57 | Petr Hájek

Tento VIP nápoj pochází od Christiana de Portzamparca a je přímo mistrovským dílem po všech stránkách.

 

2012-10-02-1

Zdroj: Martell

 

 

Se svojí nezaměnitelnou křivkou ve tvaru středověkého okna či arkády je tato láhev mocným symbolem inspirace a snů, stejně jako výpověď o vizionářském duchu Jeana Martella. S typickým a nezaměnitelným martelovským stylem je nám tu tedy předkládán XO ‘Extra Old’ koňak.

 

2012-10-02-1

Zdroj: Martell

 

 

Nápoj v sobě kombinuje jak eleganci francouzského pohraniční, tak i úrodnost šampaňské oblasti. Nyní, již podruhé (poprvé to byl Paul Andreu v roce 2009), došlo k tomu, že Martell ve spolupráci s ceny sbírajícím architektem Christian de Portzamparcem zhotovil dílko, které si vzalo inspiraci samozřejmě silně právě z architektury.

 

2012-10-02-1

Zdroj: Martell

 

 

Martell XO Exclusive Architect Edition chtěl Christian de Portzamparc maximálně proměnit na dílo umění a ne obyčejné pití. Ikonická láhev se mu ale určitě povedla. A to přirozeně platí i pro její neméně stylové balení.

Koňak má jantarovou barvu a láhev ji díky své konstrukci a hře se světlem nechá vyniknout skutečně v nesčetném počtu všelijakých odlesků a líbivých tajemných světel. Zkrátka, ještě jej člověk ani neochutná a již mu hladí smysly na dálku.

 

2012-10-02-1

Zdroj: Martell

 

 

Martell XO Exclusive Architect Edition se již prodává. A jelikož předchozí Limited Edition pokusy Martellu stály cca přes 150 000 USD, rozhodně nečekejme ani dnes sumu menší...

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!