Na Kubě probíhá doutníkový festival

Publikováno: 25.02.2011 14:38 | Petr Hájek

Dnes pro vás máme tip na ideální dovolenou - ženy si zde mohou zajít na pláž nebo do muzea a muži si mezitím navštíví místní doutníkový festival!

Všechny doutníkové milovníky čeká vždy v únoru jedna velmi příjemná věc: každý rok totiž právě tehdy na Kubě probíhá (letos již 13. ročník) místní Výroční Doutníkový  Festival. Letos se zde očekávalo celkem 1 000 návštěvníků z 80 zemí a že mezi nimi nechyběly nejvybranější tabákové lahůdky, na to si můžete již teď úspěšně vsadit.

 

2011-02-25-1


Dle hlavního (a vlastně jediného) národního kubánského podniku zabývajícího se vším okolo tabáků proběhla návštěva tabákových plantáží, ochutnávka doutníků různých velikostí, tvarů i stáří a v rámci veletrhu se udála i řada seminářů a výukových historických akcí (třeba "Historie hliníkových doutníkových tub" zní zajímavě).

 

 

2011-02-25-2Jak se dá od akce očekávat, vzdávala hold největší kubánské ikoně, díky které se tato země stalo doslova symbolem kvalitního doutníku. Samozřejmě, že na akci nemohly chybět ani desítky a desítky výrobců různých značek, těch známých více (Montecristo, Partagas, H. Upmann, ...), i těch méně známých.

Jestliže tedy i vás láká představa, že i vy (v místě výroby) ochutnáte některé z 14 miliard doutníků, které Kuba ročně vyprodukuje, pak si určitě nenechte ujít veletrh, který bohužel již dnes i končí. Tak či onak, na dovolenou s podobným obsahem a náplní se můžete vydat prakticky kdykoliv...

 

Hodnocení článku:Komentáře

Gender je „marxismus-leninismus“ dneška Gender je „marxismus-leninismus“ dneška Není to tak dávno, co se stala tato příhoda. Dáma, středního věku, oblečená do kostýmku od Diora, plamenně diskutuje o ženské... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!