Nejdražší pivo na světě opět překonáno

Publikováno: 11.11.2010 13:22 | Petr Hájek

Na prestižní pozici „nejdražší pivo na světě" se objevil nový král, o kterém by byla velká škoda se nezmínit.

 

2010-11-11-1

 


Ať vás dlouho nenapínáme, za tímto novým produktem stojí mikro-pivovárek z Perthu, který nese jméno Nail Brewing a jež se právě rozhodl proslavit tím, že na trh přinese to nejdražší pivo vůbec.

Dotyčné pivo má podezřelý název „Atlantic Nail", což by se dalo přeložit jako „Atlantský Hřebík". Jedna láhev se prodala v aukci ve Fremantlu za 800 USD (peníze šly na podporu organizace brojící proti lovu verlyb). Bylo uvařeno pouze 30 lahví a to přímo v cetrále Nail Brewing, jíž je kupodivu Univerzita Edith Cowanové v Perthu.

A teď k věci, co vlastně činí toto pivo tak unikátním? Je vyrobeno z ledu, který z Antarktidy dovezla prve řečená anti-verlybářská skupina. Firma se též nechala slyšet, že díky tomu, že voda byla nesčetná léta zamrzlá v Antarktidě, je takřka na 100 % jisté, že jde i o nejstarší pivo na světě.

Firma bere celou akci z jedné třetiny jako dobročinnost, z jedné třetiny jako recesi a z jedné třetiny jako dobrou reklamu. Svým počinem totiž překonala dosavadního držitele rekordu: skotský pivovar BrewDogs, který nabízel rekordně drahé pivo za 765 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!