Nejextrémnější sporty na světě

Publikováno: 07.11.2011 11:01 | Petr Hájek

Normální sporty se těmto lidem zdají jako malá výzva, proto se rozhodli, okořenit si je větší výzvou natolik, že jsou za extrém považováni i mezi tzv. „normálními extrémisty".

1. MMA - Mixed Martial Arts

Pod tímto nenápadným názvem se ukrývá kříženec mezi běžným bojovým sportem a elektrickým vybavením dávajícím pomalému bojovníkovi šoky v podobě 3 milionů voltů. Sport je též znám jako Shockfighting a je zakázán naprosto všude, stejně jako jeho „light" odrůda Ultimate Fight. Ačkoliv se jedná o nelegální aktivitu, má svoje četné weby a evidentně i příznivce.

 

2011-11-07-1
 

 

2. Parkour s pružinami

Ne snad, že by Parkour nebyl na pohled hezká věc. Jak jsme ale již naznačili v úvodu, jeho normální verze byla pro řadu lidí nulová výzva, tak si k němu přidali ještě i pořádné boty na pružinách. Jedná se o záležitost jen pro ty skutečně největší machry, jelikož již Parkour samotný si místy pěkně zahrává. Pružiny zesilující řádově každý váš pohyb samozřemě nerozlišují mezi tím, jestli to byl pohyb kvalitní nebo špatný a bude vás stát zdraví...

 

2011-11-07-1
 

 

3. Moto-skateboarding

Jak jste jistě již odhalili z názvu, zde se setkáváme s dítkem vzniknuvším ze spojení skateboardingu a mini-motorkových-závodů. Hlavní výzva tohoto sportu prý spočívá hlavně v nutnosti mistrovsky neustále udržovat balanc na straně jedné a přitom všem se ještě navíc snažit perfektně sledovat okolí kvůli překážkám na straně druhé. Některé manévry ve vysoké rychlosti jsou zde také doslova o kotníky.

 

2011-11-07-1
 

 

4. Surfo-klouzání

Jistě nebudeme příliš přehánět, když označíme létání a surfing za jedny z nejtěžších a nejnáročnějších lidských disciplín. Zvládnout dokonale jednu je výzva sama o sobě, ovšem praktikovat obě najednou? To již váhají i ti nejdrsnější hoši. Na druhou stranu, jestliže vám skoky u běžného surfování přišly jako příliš krátké, tak zde si jich užijete mnohem déle a skutečně měrou vrchovatou...

 

2011-11-07-1
 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!