Nejsilnější pivo na světě podruhé

Publikováno: 10.11.2012 11:45 | Petr Hájek

Dnes tu máme hosta nad jiné vzácného - nejsilnější pivo světa s příznačným názvem "Armageddon" a uvedl jej Brewmeister.

2012-11-10-1

Zdroj: Brewmeister

Piva ušla od prvotní hnusné a po uzeném mase chutnající břečce někdy v čase vikingů (ta ochutnávka v jejich skanzenu onehdy nebyl dobrý nápad...) do dnešních plechovkových ležáků skutečně nesmírně dlouhou cestu. Jen těch variant, co dnes máme: na své si přijdou ctitelé piv pšeničných, ječmenných, černých, bílých a dokonce i takových podivností jako piv třešňových nebo citronových.

Dámy a pánové, máme to potěšení vám dnes ale představit něco skutečně unikátního. A to dokonce natolik unikátního, že jde o nový světový rekord. Společnost Brewmeister se nám totiž právě pochlubila s mokem pojmenovaným všeříkajícím jménem "Armageddon". Obsah alkoholu je zde skutečně úctyhodný - rovných 65 %.

Zatímco 10°a 12° pivo má obvykle okolo 5-10 % alkoholu, v případě dnešní novinky je to poctivých 65 %, což naznačuje, že ani největší pivní přeborníci jich nevypijí více jak 2-3 kousky. Zní to celé jako podivný nápad a jen laciná reklama zdarma, ovšem dle fajnšmekrů okolo firmy Brewmeister jde o naprosto vynikající pivo. Chuť je silná - trochu sladká, hodně sladově-chmelová a pivo si ponechává většinu ze sladu během fermentace.

Láhev je vyrobena ve Skotsku, takže to zde bude jistě velmi zajímavá a vyhledávaná aktivita - totiž pít pivo s větším objemem alkoholu, nežli má běžná whisky. Kdybyste se snad čirou náhodou k pivu dostali, doporučujeme s ním zacházet velmi obezřetně a stejně jako s tvrdým alkoholem.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!