Největší sbírka likérů na světě na prodej

Publikováno: 18.02.2012 12:07 | Petr Hájek

Pro sběratele VIP alkoholu (a nakonec i ty jiné) jistě není nic lepšího, nežli mít možnost položit své ruce hned na celou sbírku vzácných lihovin najednou. 

 

2012-02-18-2
 

 

Není to tak dávno, co se začala prodávat za 800 000 USD v Hong Kongu jedna z nejdražších světových sbírek vín, také Grand Hyatt Hong Kong prodával před pár měsíci nejdražší francouzská vína za celých 11,78 milionů USD, ovšem dnešní případ tomu určitě nasazuje korunu. Pan Van der Bunt je Holanďan a celá jeho sbírka je oceněna na stále více než pěkných 8 milionů USD.

 

2012-02-18-2
 

 

V každé sbírce jsou kusy běžnější a ty vzácnější. A to platí samozřejmě i tady. Tím nejzajímavějším a nejdražším kouskem je bezesporu 1795 Brugerolle Cognac, jenž měl prý ve své sbírce samotný císař Napoleon Bonaparte. Nedá se ovšem jistě říci, že by se mezi těmito téměř 5 000 lahvemi nenašlo mnoho dalších extrémně vzácných a jistě i chutných lihovin.

 

2012-02-18-2
 

 

Vnucuje se otázka, proč ji vlastně prodává? Ano, je za tím opět žena - kdysi jí bůhvíproč slíbil, že až odejde do důchodu, tak svoji sbírku prodá. Stalo se a je teď na něm splnit svou část dohody. Je nám na každý pád záhadou, proč k tomuto slibu došlo nebo nedošlo, ale to nás až tak nemusí zajímat. Faktem je, že se tato sbírka, nejbohatší svého typu, určitě prodá vážnému zájemci.

Sbírka má i další rozměr a to svoji unikátní sestavu všemožných lahví. Když totiž pan Bunt během života kupoval na známých aukcích typu Sotheby's a Christie's nebo přímo od premiových restaurací La Tour de Argent Paris a podobných, podařilo se mu dát dohromady i nesmírně unikátní sbírku lahví, v nichž lihoviny prostě stejně musí být. A některé z nich jsou jediným existujícím zástupcem svého druhu. 1795 Brugerolle Cognac a jeho 6 litrů je věc, která se prostě musí vidět...




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!