Nejzdravější piva na světě

Publikováno: 12.10.2011 15:39 | Petr Hájek

Pivo si lze vybrat na základě mnoha hledisek. Jeden nerad příliš hořká, další sladká, třetí vyžaduje nefiltrované kvasnicové, atakdále. No a nesmíme samozřejmě zapomenout ani na skupinku lidí, která má ráda věci co nejzdravější...

1. I.C.Light

Tento lehký ležák z Pittsburgu nechutná jako voda ani sodovka, jak by jeden možná z jeho vizáže a popisky odhadoval, ale jedná se o chuťově poměrně plný kousek. Alkoholu zde přitom najdete rovných 4,1 % a energie jen nějakých 91 kalorií. Příjemná volba pro ty z vás, které normální pivo uspává.

 

2011-10-12-1
 

 

2. He'Brew Rejewvenator '10

Za tímto jazykolamem se ukrývá kousek od Shmaltz Brewing Company. Jde o pivo plné šťávy z velké dávky vinných hroznů vařených pospolu s dalšími běžnými ingrediencemi. Vinná chuť je sice k pivu velmi nečekaný objev, nicméně, nedá se mu určitě upřít svěžest ani zde. Chutná zkrátka stejně dobře ve víně, i tady.

 

2011-10-12-1
 

 

3. Guinness Draught

Ačkoliv se pivo Guinness Draught vydávalo v reklamách za mok hodný jen těch největších tvrďáků, je zábavné sledovat výraz na tvářích lidí, kteří se dozví, že je toto smetanově suché černé sladové pivo relativně nízko jak s hladinou alkoholu (4,2 %, abychom byli přesní), tak i s počtem kalorií - totiž 126.

 

2011-10-12-1
 

 

4. Three Floyds Gumballhead

Nedávný průzkum amerických a německých vědců zjistil, že pšeničná piva mají silný přirozený potenciál napomáhat podrážděným a nataženým svalům, stejně jako respiračním problémům. Abyste si nicméně užili pozitivních zdravotních vlivů piva Three Floyds Gumballhead, nemusíte se ještě proto stát běžcem. Jde o pivo s mírným citrusovým nádechem a tudíž i jaksi nadprůměrně osvěžující. Znalci se shodují, že jde o jedno z nejlepších amerických pšeničných piv.

 

2011-10-12-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!