Nová piva na světových trzích

2011-04-11-1
11.04.2011 13:33 | Petr Hájek

Nemáme nic proti tradici, což platí o to více v případě piv, nicméně na druhou stránku, je třeba dát šanci i pivům zcela novým - jak jinak zjistit, které je nejlepší?

Bell's Oberon Ale

Pivo se sympatickým logem usmívajícího se slunce opravdu díky své medově zlaté barvě napovídá, že bylo stočeno přímo ze slunce. Pivo se distribuuje zřejmě pouze v lahvích a je údajně neuvěřitelně osvěžující díky mírnému náznaku citronové štiplavosti a výbornému michiganskému obilí. Pivo je silné 5,8 %.

 

2011-04-11-1

 

Flying Dog Backyard Ale

Největší Marylandský pivovar spolu s kuchařem Bryanem Voltaggiem vytvořili pivo barvy kouřového jantaru, které je výborné pro grilování a zahradní akce všeho druhu. Je chuťové docela lehké na to, jak je silné, takže opatrně s ním. Barva tentokrát kopíruje chuť - Zahradní Létající Pes opravdu chutná po kouři.

 

2011-04-11-1

 

Southern Tier Hop Sun

Solidní kousek, který má jasnou čistou chuť s jakoby travním aroma, v němž se objevuje tu a tam stopa citrusu. Vskutku nápoj vhodnější spíše pro příznivce ostřejších, nežli jemnějších chutí. Pivo bylo stočeno v New Yorku a zasluhuje si stále respekt, nikoliv pro svoji cenu nebo vzácnost, ale jelikož je stále velmi dobré.

2011-04-11-1

Victory Summer Love Ale

Firma Philadelphia's Victory Brewing Co. se rozhodla uvést na světový trh zpátky pivo, které vyráběla minulý rok jen v rámci akce Philly Beer Week. Německý chmel a lehká chuť spolu s jemnou barvou dávají na vědomí, že před sebou máme pivo ušlechtilých a vyzrálých chutí: pije se nadmíru snadno a ke květnovému večeru není lepšího společníka.

 

2011-04-11-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!