Nové cesty, jak osvěžit starý sex

Publikováno: 05.10.2011 12:02 | Petr Hájek

V ložnicích se během let mnoho mění a teď samozřejmě nemáme na mysli koberec a povlečení. I po řadě osvědčených let (a praktik) ale nebývá na škodu trochu osvěžit repertoár.

 

2011-10-05-1
 

 

1. Když se jí to líbí, dělat to stále?

Špatně! Moderní přístup je někde jinde - nikdy nepřestaňte experimentovat. A nemusí jít jen o nové polohy. Spoustu času lze věnovat také výběru/oblékání/svlékání erotického šatstva, sledování něčeho, co obě strany eroticky navnadí (fantazii se meze nekladou - od erotiky, až po výpis z účtu) či masáži míst, jenž nelze označit za vysloveně erotická.

2. Fantazie je pro osamělé

Opět špatně. Žena potřebuje vyrušení. Zatímco muž se soustředí na nadcházející orgasmus, ženina mysl více cestuje a nejčastěji právě do říše fantazie. Čistě medicínsky vzato, aby žena dosáhla orgasmu, musí vypnout svá centra strachu. A právě k tomu je perfektním prostředkem fantazie. Zavřené oči a šeptání nějaké fantazie, o níž víte, že ji druhá strana ráda, je tedy jasná cesta k úspěchu.

3. Vy určujete tempo

Ani toto kupodivu neplatí vždy - přičemž se s vedoucí sexuální rolí muže setkáváme prakticky ve všech kulturách. I ženy velmi rády kontrolují intenzitu zážitků nebo tempo, takže rozhodně tuto stránku nepodceňte. Pro podobné hrátky je dobrým začátkem, když je žena nahoře. Kdoví, třeba v tom oba objevíte zcela novou a netušenou stránky vaší sexuality?

4. Erotická místa jsou jasně ohraničená

Ani tady nelze souhlasit. Všechny erotické zóny jsou u žen propojené, takže vzrušení způsobené třeba v okolí prsou se projeví (v tu větší a onde zase menší míře) i ve vagíně. A dále nesmíme zapomenout na to, že stejná místa po různě citlivých, směrovaných a jinak časovaných dotecích reagují různě. Zkuste také jemně zaexperimentovat s tzv. U-bodem, který leží na půli cesty mezi klitorisem a vagínou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!