Ritz-Carlton Hong Kong: nejvyšší hotel na světě

Publikováno: 01.04.2011 13:01 | Petr Hájek

Jen skutečně dokonale nebojácné osoby se mohou podívat z okna nejvyššího hotelu na světě, aniž by se jim přitom zatočila hlava.

Jestliže si potrpíte na opravdu unikátní zážitky, pak se jistě nespokojíte u prázdninového hotelu s nějakým trapným prvním či druhým patrem, ale požadujete rovnou to nejvyšší, abyste viděli co nejdál. K dokonalosti to dotáhl hotel Ritz-Carlton ležící v oblasti Hong Kong.

Hotel se pyšní titulem "nejvyšší hotel na světě" a nachází se ve špičce budovy International Commerce Centre (ICC), přesněji mezi 102. a 118. patrem. A proč je kolem toho takové haló? Jelikož se tento prestižní titul (lákající turisty) přestěhoval z Dubaje právě sem.

Přízemí hotelu a recepce se zde nenalézá v přízemí, jak by jeden čekal, ale v 9. patře, odkud jsou hosté výtahy dopravováni, kam mají. Hotel obsahuje celkem 312 pokojů, od těch velikosti normálního bytu, až po luxusní apartmány s 8x větší rozlohou. Všechny pokoje jsou vybaveny prvotřídním zařízením: najdeme tu Blu-ray přehrávač, plochou TV, Wi-Fi síť a dokonce i dock pro iPod.

Tím ale věci nekončí - hotel má celkem 6 restaurací a kromě pochopitelné kuchyně asijské si na své přijdou i milovníci evropských kulinářských tradic. A ať máte představu kompletní, najdete tu také lázně, rozlehlé fitcentrum, dokonale vybavené nákupní středisko a další drobnosti. Mimochodem, z centrálního letiště to sem budete mít 20 minut.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Michal Horáček - producent, textař, spisovatel Michal Horáček - producent, textař, spisovatel Dovoluji si soudit, že život Michala Horáčka nemůže být fádní a to už jen proto, že je nesmírně kreativní, zvídavý a soutěživý... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!