Skotská v pivních plechovkách je tu

Publikováno: 07.01.2012 11:11 | Petr Hájek

Praktické vyřešení zbytečného placení neskladných obřích uměleckých láhví, nebo stylové a vjemové kacířství prvního stupně?

 

2012-01-07-1
 

 

Člověk nemusí být příli velký gurmán přes pití whisky, aby viděl a věděl, jak moc velký je to pro řadu lidí rituál. Něco jako známý čínský čajový obřad, při němž se vychutnává každičký detail celého procesu a vy se pak na pití těšíte déle a více si jej užijete. Whisky se standardně distribuuje ve skle nebo soudcích, takže tyto věci mají na trhu již zažité své místo. V případě mnoha obalů je to navíc i funkce dozrávací, jelikož whisky samozřejmě i ve vašem soudku stále zraje...

Jak moc vám podobná věc bude či nebude vadit je zřejmě i ona otázka, jak moc je pro vás pití whisky rituálem. Jestliže vám jde skutečně jen o obsah, který si nalijete do něčeho stylového, pak formu nemusíte řešit. Je faktem, že už se jistě mnohokrát v historii lidských oslav a přípitků stalo, že se láhev po cestě rozbila. Pokud jde o zápory, tak hrozí, že si tuto věc někdo splete v opilosti se sodovkou, popřípadě rozbrečíte a smrtelně urazíte někoho, kdo whisky skutečně žije.

 

2012-01-07-1
 

 

Skotskou whisky v plechovkách chce začít do USA importovat společnost Scottish Spirits Imports a to o objemu asi 8 menších "kotlů" na jednu plechovku. Prezident společnosti dodává, že nápad firmy má řadu praktických výhod, které prostě musí dojít každému, kdo někdy táhl 6lahví na nějakou 15 km vzdálenou chatu na zádech. Nedá se nic dělat, pro řadu konzumentů ale i přesto zůstane slovní spojení "skotská v hliníku" vrcholem svatokrádeže.

Cena za jednu plechovku bude 5 USD. Někteří whisky-experti v barech se k věci vyjádřili i v tom stylu, že jde přece jen o obsah a ne o obal. Jinak, povídá se něco také o tom, že možná celý proces zkrachuje na oné věci, jelikož prý porušuje předpisy pro balení alkoholu této třídy. Jde totiž mimo jiné i o nádobu, kterou po otevření již nelze znovu zavřít, takže ji prostě musíte vždy dopít (tuto výmluvu doporučujeme zapamatovat si, mohla by se někdy hodit... !).

Koupili byste si whisky v plechu?

Ano
65%
Ne
35%
Celkem hlasovalo: 40
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!