Stolichnaya Elit Pristine Himalayan Vodka

Publikováno: 21.01.2012 11:23 | Petr Hájek

Nová sběratelská vodka jen pro ty největší vodkové gurmány, kterým nebude líto dát 3 000 USD za láhev...

 

2012-01-21-1

 

Pokud jde o destilérskou značku Stolichnaya, tak ta je v branži vytváření speciálních vodek a jejich lahví již pěkný čásek. Nyní do své premiové nabídky ale přidala opět cosi zajímavého, unikátního a nepochybně působícího na znalce jako velká chuťová výzva. Elit Pristine Vodka z Himalayan Series je zajímavá tím, že používá vodu získanou z Himalájských hor. To ale není vše, těšit se můžete i na velmi speciální proces výroby.

Během svého unikátního destilačního i čistícího procesu díky této vodě získá vodka prý kapku ovocný a jaksi sametový chuťový ocas. Jak napovídá jméno i série, jde o láhev omezenou edicí. To znamená, že se bude prodávat všehovšudy pouze 300 lahví s tím, že řada z nich ani nebude svými majiteli otevřena, je tedy zřejmé, že šance na ochutnání něčeho tak exotického, se nám tím ještě dále zmenšuje.

 

2012-01-21-1
 

 

Vodka je extrémně jemná a dokonale vyvážená hlavně díky tomu faktu, že během destilace se používá znalostí nabytých za poslední mnohé předchozí pokusy: v Langtang National Park v Himalájích se vzala nejen voda, ale také se zde vodka nechala zmrznout při -18 stupních, což je proces, během nějž se zvyšuje hustota vodky, takže pak prý je možné snadno spatřit jakákoliv nevyrovnaná místa a nežádoucí nečistoty.

Do dalších procesů a stáčení je připuštěna výhradně jen ta nejlepší a nejkvalitnější vodka. Pšeničný slad ve vodce použitý pochází také pro někoho možná z trochu nečekaného místa - z ruského Tambova, který je jím proslulý a produkuje ty nejfajnovajší odrůdy na světě. Vodka obsahuje 40 % alkoholu. Vodka je samozřejmě určena v první řadě těm, jenž dokáží podobné vlastnosti, parametry a cenu ocenit. A blížíme se k balení - to je naše domácí poctivá ruční sklenářská práce...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!