Stylové neobvyklé domácí akvárium

Publikováno: 13.08.2011 10:07 | Petr Hájek

V akváriích se dá chovat spousta věcí - myši, křečci, rybičky, pavouci a jiná havěť, nicméně napadlo vás někdy, jak efektně by vypadaly ve světle vašeho pokoje medúzy? 

2011-08-13-1

Akvária s rybičkami jsou krásná, uklidňující, relativně snadno poříditelná i spravovatelná. Na druhou stranu, jsou ale zoufale neoriginální. To znamená, že i tím nejdokonalejším akváriem sice někoho zaujmete, ale určitě se o vás nebude mezi přáteli a ve firmě mluvit jako o unikátním mořsky-vodním podivínovi. Přímo se tudíž nabízí nápad nahradit rybičky medúzami. 

 

2011-08-13-2
 

 

Nabídka na webu JellyFish Art zahrnuje stylová akvária, která jsou efektivně a levně nasvícena barevnými LEDkami. V sadě samozřejmě nechybí ani vzduchová pumpa a čištění, jež zde bývá ve formě mechanické, biologické a chemické zároveň. Jelikož nejsme pěstitelé medúz, ani psychologové mořských tvorů, netušíme, proč je nutné i svrchní víko na odstínění medúz od vzduchu.

2011-08-13-2

Podobné akvárium stojí okolo 350 USD a jeho obyvatelé dle velikosti nějakých 40-60 USD za kus. Investice to tedy není vysloveně nízká, na druhou stranu ale, od profi náčiní k pěstování rybek obyčejných se prakticky neliší. Firma dodává mnoho základních tvarů i typů, přičemž v nabídce nechybí ani možnost navrhnout si akvárium vlastní.

2011-08-13-2

Jak vidno z namátkové nabídky, hra různobarevných světel na majestátně si plovoucích medúzách je jedním slovem úžasná. Pokud se rozhodnete něco podobného pořídit, pak to jistě nebude v dnešní internetové době problém, jenom snad vzniká v našich končinách základní zádrhel spočívající v získání živých obyvatel akvária? 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!