Ten nejlepší rum světa od Angostura za 25 000 USD

Publikováno: 17.07.2012 12:38 | Petr Hájek

Jeden z největších producentů rumu v karibiku s rozsáhlou sbírkou kvalitních značek a lihovin, Angostura, aktuálně začal nabízet celkem 20 nádobek po 500 ml obsahujících patrně ten nejdražší rum lidské historie.

 

2012-07-17-1

Zdroj: BornRich.comRum byl kompletně stočen na jediném ostrůvku v Trinidadu během šesti let. Dnes představený rum, Legacy by Angostura, byl zprvu ale destilován na rozměrné sedmi-dílné destilační soupravě a poté ponechán k dozrání ve 200litrovém sudu z amerického dubu. Do distribuce pak novinka půjde v onom pěkném křišťálovém oblečku.

 

 

2012-07-17-1

Zdroj: BornRich.com

 

Novinku představil John Georges, což je u Angostura skutečný rumový mistr-destilér, jenž se mimochodem nedávno mihl v Austrálii na jakési ochutnávací akci. Tento extrémně drahý rum vznikl hlavně z jednoho prostého důvodu - kvůli oslavám 50. výročí Tobago a Trinidadu, kde se bude prodávat od srpna.

 

2012-07-17-1

Zdroj: BornRich.com

 

V tomto unikátním produktu tedy najde ten nejnáročnější rumový znalec a sommeliér na světě hned sedm nejlepších rumových směsí, přičemž platí, že i ta nejmladší z nich je celých 17 let stará. Dá se tedy očekávat, že rum od Angostura bude zážitek nesrovnatelný opravdu s ničím, na co běžný konzument dosud narazil.

 

2012-07-17-1

Zdroj: BornRich.com

 

Destilérna tvrdí, že cena 25 000 USD je oprávněná, jelikož nejdražší a nejvzácnější rumy světa v unikátní směsi zkrátka nejsou levná záležitost... V rámci zvýšení dojmu unikátnosti bylo také uvedeno, že se kromě těchto lahví již nikdy podobná směs neobjeví. Jelikož pár z nich má již rezervována i kdejaká slavná osobnost, o to více to snižuje šanci, že tento bezpochyby zcela dokonale chutnající mok našinec okusí...

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!