The Walking Dead

Publikováno: 12.11.2012 20:24 | Dušan Horák ml.

Fenomén jménem zombie – poslední roky čím dál tím více oblíbené téma pro tvůrce filmů a seriálů s hororovou tématikou. Velký rozruch už přes rok vzbuzuje snímek World War Z podle novely Maxe Brokse, který jde do kin příští rok. V něm sice lidstvo světovou válku se zombíkama přežije, ale je to neznámá nákaza co ho dostane do kolen. Dle mého názoru je ale skutečnou zombie událostí aktuální třetí sezóna The Walking Dead.

Hraný seriál vytvořený podle komiksu patří už díky jeho oceněním (mimo jiné i nejlepší seriál roku) k tomu nejlepšímu, co vám může zkrátit dlouhé zimní večery. Jen se připravte na to, že brutalita dostane v třetí řadě nový rozměr. Fyzické násilí, dejme tomu je stravitelné. Ale citová brutalita, která se objevuje v současné sezóně tohoto seriálu, překonává všechny hranice hororových světů. Takže dobře si rozmyslete, jestli jste schopni, tedy jestli máte náladu na to, aby vás tento hororový seriál „obohatil“ o tyto zážitky. Připravte se, že tvůrci scénáře nešetří nikoho. Občas si říkám, že scénář musí psát nějaký sadista. Koho tohle může napadnout?

1

Zdroj: fanpop.com

Epizody seriálu si drží vysokou úroveň už od prvního dílu. Když přijde změna režiséra, vůbec si toho nevšimnete. To je velký úspěch u seriálu tohoto tipu, protože udržet diváka v napětí každý režisér neumí. Na tomto seriálu se vyřádili takové režisérská esa jako Frank Darabont (Zelená míle), Guy Ferland (Útěk z vězení, Dr. House), Gwyneth Horder-Payton (Battlestar Galactica). Tyhle jména jsou známkou toho, že ani jeden díl nebude slabým článkem v perfektním hororovém díle.

2

Zdroj: fanpop.com

Vize apokalyptického světa je natolik reálná, že seriál vás přinutí uvědomit si a přemýšlet o tom, jak dobře se vlastně teď máme. Atmosféra seriálu je natolik depresivní, že při sledování současné třetí série doporučuji se potom dívat na nějaký lehčí žánr. Něco co vám vyžene z hlavy otázku, jak je vůbec možné, že mladý kluk je schopný zastřelit svoji matku po porodu. Ano, i takovéto drsné scény se v tomto seriál objevují a i se mnou (!) hodně pohnuly. Morální pravidla nejsou. Jde je o přežití ve světě plném zombie.

3

Zdroj: fanpop.com

Herecké obsazení seriálu je velmi dobré. Sice často některé postavy moc dlouho nevydrží, ale hlavní jádro představitelů si vás určitě získá. Jména jako IronE Singleton, Andrew Lincoln, Norman Reedus, David Morrissey, Lauren Cohan, Steven Yeun nebo Sarah Wayne Callies vám asi nic neříkají, ale rozhodně si je zapamatujte, protože tento seriál je líhní pro velké hollywoodské herce. A o některých ještě určitě uslyšíme. Hlavně Andrew Lincoln, který hraje hlavního hrdinu už od prvního dílu je neuvěřitelně sympatická postava a herec s velký nadáním.

4

Zdroj: fanpop.com

Takže pokud chcete vidět hororový seriál, koukněte se na The Walking Dead. Předem varuji, že třetí série posunula tento žánr zcela do jiné úrovně. A mnohdy vás pěkně zamrazí… Mě mrazí skoro každý díl.

P.S. Děti, kojící ženy a starší obyvatelstvo NEKOUKAT!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!