Total Recall

Publikováno: 10.11.2012 09:45 | Dušan Horák ml.

Nebudu srovnávat dva stejnojmenné filmy – původní verzi a remake. Protože je to jako porovnávat dvě modelky. Jen ta jedna je o 20 let mladší...

Logo

Zdroj: commons.wikimedia.org

Len Wiseman, režisér co umí točit akční filmy, dostal do rukou sci-fi látku, která je v roce 2012 docela v kurzu. Tento režisér je pro americká filmová studia taková ta sázka na jistotu. Nic nezkazí, úspěch zaručen, maximálně překvapí. Total Recall sice nijak nevybočuje ze zajetých kolejí, ale alespoň si tímto Len Wiseman udržel svou úroveň.

1

Zdroj: empowernetwork.com

2

Zdroj: heddmagazine.co.uk

Ono už jen ten herecký výběr co si naordinoval je takový standardní level - Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel. Tahle trojce je vizuálně pěkná a charismaticky stravitelná. Jen si všimnete toho, že Kate Beckinsale a Jessica Biel neumí moc přesvědčivě hrát. Je mi to líto, ale tenhle film jejich umělecké kariéře moc nepřidá. Spíše je zaškatulkoval do těch tuctových akčních hrdinek – aspoň, že ve filmu nosil latex někdo jiný. Colin Farrell je příjemný herec ve všech ohledech, proti němu opravdu není co říct.

3

Zdroj: allmoviephoto.com

Zápletka, byla ve filmu vůbec nějaká zápletka? Náznak byl, ale příběh je tak sterilně napsán, že víte, co se stane ještě předtím, než se to stane. Ale to není negativismus. Spíše pozitivní vlastnost filmu. Užijete si proto propracovanou vizuální stránku filmu a akční scény, kterých je opravdu hodně. Hlavně mají nadprůměrnou choreografii. Takový občas až tanec než souboj, ale nebojte – nic ve stylu Matrix

4

Zdroj: collider.com

Total Recall je obyčejný akční film se skvělou kamerou, který ovšem dějiny sci-fi žánru nikam neposunul. Naštěstí ale nedal polibek smrti americkým tvůrcům, co plánují točit další snímky tohoto druhu.

19902012

Zdroj: 300mblink.com, Zdroj: viewsfromthesofa.wordpress.com

Která verze Total Recall se vám líbila víc?

Celkem hlasovalo: 3
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!