Tropický ráj s palmami i loď v jednom

Publikováno: 30.07.2011 11:01 | Petr Hájek

Jistě nikdo nebude pochybovat o tom, že když si chce člověk užít písku, pláže, palem a sopky, musí z lodě na pevninu. Návrháři luxusní tropické lodi Tropical Island Paradise se ale s tímto problémem poprali skutečně nečekaným způsobem. 

2011-07-30-1

 

Společnost Yacht Island Design se právě pochlubila se svým nejnovějším návrhem plovoucího tropického ráje. Jachta je dlouhá 90 metrů a snoubí v sobě opravu dokonale jak pohodlí plovoucího domova, tak i klidné zátiší, jež je známo pouze z ostrovů. Vlastně jde tak trochu o plovoucí ostrov.

 

2011-07-30-1

 

Vlastnit ostrůvky v Karibiku a podobných oblastech je dnes mezi VIP osobnostmi relativně běžné,taktéž i vlastnictví lodí není nic zvláštního, zkombinovat ale obojí do jednoho je nápad hodný skutečného uznání. Dominantou paluby je zde vulkán, který je samozřejmě nefunkční a proudí z něj voda do bazénu. Pod ním se mimochodem nachází ubytování a další prostory.

 

2011-07-30-1

 

Na lodi najdete také pláž, bazén v podobě laguny a bar s perfektním výběrem karibských drinků a doutníků. Kromě místností určených majiteli zde můžete ubytovat až 4 další návštěvníky, každá z kajut je přirozeně se svým privátním balkonem. Jen majitel má ale na celou loď ten nejlepší výhled. Pokud by snad nebyl někdo spokojen s návrhem ostrůvku, nic mu prý nebrání v tom, navrhnout si svůj. 

2011-07-30-1

 

Koho by snad přestalo bavit povalování se na pláži a koupání, může si zajít do kina, posilovny, lázní, herní místnosti či se jen tak procházet na zdravém mořském vzduchu. Povšimněte si rovněž toho drobného detailu, že boky a záď lodi mají stejný odstín, jako vlny lámající se na pobřeží typické místní pláže.

 

2011-07-30-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!