Ultimátní koňak od Hennessy a Berluti

Publikováno: 20.07.2010 11:29 | Petr Hájek

 

 

 

Známý francouzský výrobce koňaků, firma Hennessy patřící i ve světovém měřítku k nejstarším producentům koňaku, představila nový unikátní produkt v řadě omezených edicí: koňak „XO Mathusalem". Jeho cena bude 23 000 USD a dodáván bude v kožené bedně pocházející od známého výrobce bot, firmy Berluti.

 

 

Dle tvůrců půjde o naprosto unikátní koňakový zážitek, jelikož bude vyrobeno jen 150 lahví, z nichž se navíc většina vyexportuje do Asie a Ruska. XO Mathusalem bude prodáván v ručně vyráběných 6litrových lahvích ve tvaru nádoby, jež Hennessy prvně věnoval v roce 1947 Marquis de Geoffre. Samozřejmě každá z nádob má gravírování udávající její unikátní číslo.

 

 

Návrh bedny pochází pro změnu od Olgy Berluti (4. generace v rodině věnující se řemeslu), jíž inspirovala 400 let stará bedna na sůl, kterou zdědila po rodičích. Na bedně je motiv starodávných map, takže koňaku to dává trochu nádech nalezeného pokladu. Výroba každé truhly trvala 70 hodin a její součástí je kromě certifikátu také ručně vyrytá jmenovka autorky.

 


CEO firmy se nechal v souvislosti s uvedením limitované edice slyšet, že firma zkrátka chtěla uvést na trh kromě koňaku i něco trvalé hodnoty, co přetrvá. Láhev i bedna se mají stát velmi osobním majetkem, který člověku zůstane navždy jako vzpomínka na unikátní chvíle či dárek.

 

 

Pokud jde o samotnou chuť koňaku, tak ta je bohatá, měkce vyzrálá, s příchutěmi staré kůže a černého pepře. Objevuje se v ní však i hřebíček, skořice, vanilka a zcukernatělé ovoce.

 

Hodnocení článku:Komentáře

To nejlepší z ženských citátů, díl 4. To nejlepší z ženských citátů, díl 4. Kde jinde se má člověk dozvědět, co vlastně ženy chtějí, nežli z jejich moudrostí, pravd a citátů?     31.... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!