Výhody kontaktních čoček

Publikováno: 02.10.2012 22:36 | PR

Kontaktní čočky mají ve srovnání s běžnými brýlemi spoustu výhod. Dokážou vám zajistit úplné periferní vidění. Na rozdíl do tlustých skel brýlí nezpůsobují zrakové zkreslení, neodrážejí světlo, neztemňují obraz a nezanechají stopy na nose. Kontaktní čočky si již dnes zvládnou poradit se všemi očními vadami, které bylo dříve nutné řešit pomocí brýlí, a v mnoha případech s nimi dokonce i ušetříte. Levné čočky si můžete pohodlně objednat přes internet a vyzvednout si je na některém z mnoha výdejních míst po celém Česku.

Kontaktní čočky

Zdroj: futurepredictions.com

V současnosti se vyrábí několik typů kontaktních čoček, které by měly vyhovovat potřebám různých skupin lidí. Oblíbené jsou čočky na jednodenní použití, které minimalizují riziko vzniku očních infekcí. Můžete však dát přednost i kontaktním čočkám na prodloužené nošení, které je možné nosit až sedm dnů. Výhodou může být to, že si je nemusíte v noci sundávat, měli byste však v takovém případě častěji chodit na kontroly k očnímu specialistovi. K dispozici jsou také čočky s prodlouženou životností, které je možné používat 14 dnů, měsíc, čtvrt roku nebo i celý rok. Tento typ čoček je třeba na noc vkládat do speciálního roztoku pro jejich opětovné zvlhčení.

Čočky ale můžeme rozdělovat také podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Tvrdé kontaktní čočky (označované zkratkou RGP) mohou nabídnout velmi ostré a jasné vidění a dokážou si poradit s drtivou většinou očních vad. Na rozdíl od dřívějších tvrdých čoček jimi prostupuje vzduch a umožňují velmi snadnou péči. Drobnou nevýhodou může být to, že oči většinou potřebují o trochu delší dobu, než si na ně zvyknou. U měkkých kontaktních čoček tento problém odpadá. Jejich nošení je pohodlnější a dobře se hodí i ke sportování. Na druhou stranu však mají kratší životnost a nemohou se použít ke korekci všech očních vad.

Internetový obchod Vašečočky.cz vám rád poskytne bližší informace o možnostech objednání čoček, které budou vyhovovat vašim potřebám, a nabízejí širokou síť výdejních míst. Pro používání kontaktních čoček se vřele doporučuje konzultace s očním specialistou. Pokud budete dodržovat předepsané postupy, je možné téměř vyloučit vznik jakéhokoli rizika. Obavy z toho, že by se vám mohly čočky v očích „ztratit“, jsou zcela zbytečné, protože oční spojivky brání proniknutí jakéhokoli objektu do zadní části oka. Stejně tak se již dnes nemusíte obávat toho, že by vám mohly čočky z očí vypadnout, jak se to příležitostně stávalo u starších modelů.

Některé typy kontaktních čoček dnes již nemusíte sundávat dokonce ani před spaním, vyžadují se však potom častější kontroly u očního optika. Pocit suchých očí, který může vzniknout při dlouhodobém nošení nebo při letu v letadle, užívání některých prášků či konzumaci alkoholu, je možné vyřešit pomocí zvlhčovacích kapek nebo jednoduše častějším mrkáním. Pokud se chystáte na koupaliště, doporučujeme čočky vyjmout, aby se na nich nezachytávaly bakterie. Kompletní nabídka kontaktních čoček s možností využití zajímavých slev a s kontakty na partnerské oční specialisty je k dispozici na www.vasecocky.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!