Výroční koňak Hennessy Limited Edition Bottle

Publikováno: 05.05.2012 10:49 | Petr Hájek

Tato VIP šlechta mezi lihovinami vznikla ku příležitosti oslav 50. let jamajské nezávislosti a je opravdu o co stát!

2012-05-05-1

Ze všech těch běžných historických událostí, které se tento rok budou slavit na Jamajce, patří Jamajský Den Nezávislosti určitě k těm největším. Oslavy proběhnou 6. srpna a letos budou mít speciální význam. Ano, samozřejmě, jde o kulaté výročí Dne Nezávislosti, které je vhodné podtrhnout nějakou neméně specifickou lihovinou!


Jsme na Jamajce, takže jednoho by zřejmě napadl starý dobrý rum, ovšem to by byl omyl. Kupodivu jde o koňak, což je pro řadu lidí stále slovní spojení, jenž nemohou dostat přes srdce: zvykli jsme si ale na argentinská a japonská vína, tak proč ne koneckonců i na jamajský koňak? Navíc jeho destilér, firma Hennessy, již v minulosti nesčetněkrát dokázala, že svému řemeslu opravdu rozumí...


Novinka se již prodává a to od 1. května. O vše okolo se stará Maurice Richard Hennessy, jenž je shodou okolností již 8. destilérem v tomto rodinném podniku. Ale podle všeho se ani nemusí moc snažit. Mezi lokálními znalci kvalitních lihovin patří jeho produkty jednoznačně k mimořádně populárním. Povídá se, že 50. výroční produkce je v první řadě poděkování zákazníkům a až pak kvůli oslavám.


A na závěr ještě pár slov ke koňaku samotnému. Ten je vyroben z toho nejlepšího, co se dalo na Jamajce najít. Jelikož jsou podmínky na každém místě ostrova značně odlišné (vlhkost, vítr, flóra, fauna, ...), dává to všem surovinám (a tedy i produktům) pochopitelně vždy jiný a velmi osobitý nádech, podobně jako u doutníků vždy z jiného údolí. 

Hodnocení článku:Komentáře

4 peněžní “výdrby” kterým je překvapivě snadné se vyhnout 4 peněžní “výdrby” kterým je překvapivě snadné se vyhnout Svět je plný lidí, kteří se snaží využít neznalosti a dobrých úmyslů jiných. Dejte si tedy raději o to větší pozor na věci,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!