WaveJet: prohánějte se ve vlnách raketovým tempem

Publikováno: 13.05.2011 14:34 | Petr Hájek

Jestliže holdujete o dovolených dovádění ve vlnách, pak si určitě nenechte ujít dnešní zlepšovák.

2011-05-13-1

Surfování je poměrně tradiční oblast, kde se toho moc neděje. Vynález se jménem WaveJet ovšem slibuje přinést do této sféry doslova revoluci. Zařízení WaveJet totiž obsahuje speciální PWP pohon (Personal Water Propulsion), který lze přimontovat prakticky ke všem vodním osobním plavidlům (kajak, lodičky, ... ) ovšem právě u surfu to dostává skutečný nový rozměr.

2011-05-13-1

Baterií poháněný WaveJet přidá surfaři dalších 6-10 uzlů, což je zhruba 2-3x více, nežli kolik zvládne ten nejlepší surfař svépomocí ručně. To přirozeně znamená spoustu nových adrenalinových zážitků ve vlnách. WaveJet sice přidá k surfu dalších asi 7 kg váhy, ovšem to prý nijak nevadí, jelikož to zlepšuje stabilitu. 

2011-05-13-1

Novinka získává energii z dvojice li-ion akumulátorů, které vydrží v akci asi tak půl hodiny. Velkým pozitivem WaveJetu je i to, že jej lze použít i ve velmi mělké vodě, kdy by pádla a ruce doslova ryly o dno.

2011-05-13-1

Sám tvůrce WaveJetu o něm říká: "Když surfuji, tak chci pochytat co nejvíce vln. S WaveJetem se sice také utaháte, bude to ale surfováním a nikoliv pádlováním. Umožňuje vám zkrátka překonat tradiční omezení surfů." Pokud máte i vy sklony překonávat tradiční omezení, pak vězte, že vás WaveJet přijde na rovných 3 500 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!