Extreme Skinny Denim

Publikováno: 19.05.2016 09:49 | Aktualizace: 03.11.2016 16:00 | Štěpán Molitor

Upnuté džíny zažívají renesanci. Ať už v módě hip hopu, kdy je někteří vyznavači tohoto stylu vyměnili za vytahané tepláky, nebo u starých pankáčů. Vysokoškolští studenti kombinují skinny 510ky s apartní košilí a preppy sáčkem. Komu se nechce přemýšlet, co si vezme na sebe, vytáhne ze skříně úzké kalhoty, k tomu obleče bílé tričko a tenisky – a funguje to. Skinny džíny jsou všude a ve všech barvách a provedeních. Od seriózní temně modré, přes šedou, klasickou černou, až po umně roztrhané a s nášivkami. Takové kalhoty, stejně jako třeba slim obleky a kravaty, sluší obecně lidem štíhlým.

Model nalevo: džínová bunda Hilfiger Denim. Triko American Vintage. Džíny a pásek, oboje Calvin Klein Jeans. Model napravo: Tričko C.P. Company. Džíny Lee.

skinny_1

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Jako u všeho, i při kombinování skinny kalhot platí pravidlo vyváženosti. Úzké kalhoty budou vypadat skvěle s volnějším tričkem nebo mikinou. V současné době jsou všichni posedlí stříháním lemu nohavic, proč to taky nezkusit? Odvážné barvy? No, raději se držme klasické palety. Pokud máte rádi rock’n’roll (kdo nemá?), popadněte nůžky a udělejte pár děr – návodů na youtube najdete spoustu. Pokud nemáte pevnou ruku, tak si zajděte do Levi's Tailor Shopu v pražském Palladiu.

Model nalevo: Kožená bunda, triko, prsten, vše Saint Laurent by Hedi Slimane. Džíny H&M. Model napravo: Kožená bunda Saint Laurent by Hedi Slimane. Triko Dolce & Gabbana. Džíny Guess. Pásek Lanvin.

skinny_2

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Viva la revolta

Džíny, tričko, kožený křivák. Moderní rebelové inspirovaní Jamesem Deanem vyměnili jeho ikonické 501ky za slim verzi. Tím, že zúžíte střih kalhot vynikne lépe postava. Džíny můžete mít modré, ale nebojte se ani černých. Nejlepší tričko je tentokrát bílé. Nebo místo trička k černým džínům vezměte modrou denimovou košili. Červený křivák zavřete do skříně (a už ho nikdy nevytahujte) a zvolte raději decentnější černou variantu.

Triko American Vintage. Džíny a pásek, oboje Calvin Klein Jeans.

skinny_3

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Triko Levi's Vintage Clothing. Džíny a pásek, oboje H&M.

skinny_4

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Fashionista

Černé skinny, oversized tričko. K tomu ostře bílé tenisky naboso. Pokud jste odvážnější, nebojte se vytáhnout vaše oblíbené masivní černé brogues nebo v dnešní době tolik oblíbené hybrid shoes. Nezapomeňte si ale pořádně ohrnout nohavice.

Triko American Vintage. Džíny Zadig & Voltaire. Pásek vintage.

skinny_5

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Kožená bunda a triko Saint Laurent by Hedi Slimane. Džíny H&M.

skinny_6

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Preppy

Úzké džíny mohou vypadat skvěle i se sakem nebo svetrem. Důležité ale je, aby sako bylo slim střihu a košile také vypasovaná. Úzké modré kalhoty, club collar košile, předražené tvídové sako a bílé adidasky vás vystřelí přímo na Princeton.

Tričko G-Star Raw. Kalhoty Versus.

skinny_7

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Tričko C.P. Company. Džíny Replay.

skinny_8

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Ten divnej

Úzké šedé džíny, k tomu vytahané tričko Led Zeppelin (které ještě pamatuje Bonhama). Přes tričko přehoďte hedvábný kabát s koženou aplikací na límci. Temně zelené mokasíny samozřejmě vezměte naboso. Na hlavu klobouk a na oči pilotky s čirými skly. Přes rameno si přehoďte cestovní tašku Louis Vuitton (tu největší, co se vyrábí). Garantujeme, že do pěti minut od spatření vás budou nahánět po celé republice pracovníci odchytové služby s tyčí na opice.

Košile Hilfiger Denim. Tričko Ralph Lauren Denim & Supply. Džíny Levi's Made & Crafted. Pásek Levi's.

skinny_9

Zdroj: Alessandro Russo/GQ

Kožená bunda Saint Laurent by Hedi Slimane. Tričko Dolce & Gabbana. Spodky Ralph Lauren. Džíny Guess. Pásek Lanvin.

skinny_10

Zdroj: Alessandro Russo/GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!