Fashion.stl - móda a moderní technologie

Publikováno: 11.09.2016 20:12 | Štěpán Molitor

Co se stane, když se střetne móda a moderní technologie na jednom místě? Vznikne jedinečný projekt, při kterém oba tyto protipóly dosáhnou harmonie. Móda a moderní technologie v symbióze. To je fashion.stl.

08

Zdroj: fashion.stl official

Fashion.stl je nezávislý doprovodný program Hackers Congress pořádaný v Paralelního Polisu od 30. září do 2.října. Přijďte oslavit věk digitální svobody a decentralizace. Projekt vznikl ve spolupráci Czech Fashion Council a Makers Lab a Paralelním Polisem.

Letoším tématem je Body Construction. "Inspiraci máme stále na očích. Krása lidského těla, jeho křivky. Neustále máme potřebu své tělo přetvářet, modifikovat" uvádí kreativní ředitelka projektu Olo Křížová. Anatomie je fascinující vědou a lidé už od nepaměti lidské tělo zkoumají. Bývá častým motivem nesčetné řady uměleckých děl. Renesance byla lidským tělem přímo posedlá. 3D technologie a lidské tělo jsou tedy sami o sobě jakým si renesančním propojením.

fashion-stl 2016 3D EXPO

Zdroj: fashion.stl official

3D tisk je revoluční technologie, která je podle mnoha lidí považována za budoucnost módního průmyslu. Lidé s myšlenkou o 3D tisku koketovali již v 80. letech minulého století, ale až v roce 2011 přichází na scénu 3D tištěný oděv od návrhářky Iris Van Herpen - Time Magazine. Jak říká Adam Jech, iniciátor a současný vedoucí projektu po technologické stránce, "tvoříme vztah mezi módou a 3D tiskem, využíváme nové technologie k realizaci módních kolekcí a konceptů. Je nám ctí být součástí takového projektu." Řada módních návrhářů se přestává této převratné technologické novinky bát a naopak, ji začínají čím dál tím více využívat pro své kolekce. 

Pokud máte zájem vidět modely z 3D tisku na vlastní oči, přijďte se podívat 1. října na módní přehlídku, která proběhne v prostorách pražské La Fabriky. Pokud se vám koncept zamlouvá, je snadné jej podpořit"Loňský ročník sklidil veliký úspěch, a proto jsme rádi, že se i do letošního ročníku přihlásilo velké množství návrhářů. Jsme velice zvědaví, jak se s tématem Body Construction poperou" dodává Olo Křížová.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!