Fenomenální Christian Dior

Publikováno: 23.01.2015 10:53 | Václav F. Mensa

Byl to malý tlouštík bez vlasů, který kvůli své pověrčivosti odmítal sáhnout na model. Pouze do nich "šťouchal" dlouhým ukazovátkem. V roce 1947 uvedl naprostou legendu módní historie, New Look. Pravděpodobně netušil, že uplyne jen deset let a zemře na infarkt v pouhých 52 letech. A navíc, na dovolené v Itálii. Nyní by mu bylo 110 let.

dior_2

Zdroj: Vogue

Coco Chanel New Look nesnášela natolik, že se vrátila z odpočinku a navrhla vrchol své kariéry, kostým Chanel. Prohlašovala o Diorovi, že je to muž, co nikdy nebude ženou, ale zoufale po tom touží. Každopádně to, že Chanel někoho nesnášela není novinka. Ironické je, že její nástupce Karl Lagerfeld miluje a nosí kusy z řady Dior Homme.

dior_3

Zdroj: Vogue

Malý Christian to neměl snadné. Jeho bratr jej tyranizoval a zavíral do sklepení. Neustále, a to i během života, se dohadoval s celou rodinou kvůli své homosexualitě. Jeho neteř, kterou jedinou měl z rodiny rád vyrostla v zapřisáhlou podporovatelku fašismu a protože Dior měl ve své firmě židovské advokáty a finančníky, podezírala je z konspirací. To byla poslední kapka, která vytvořila z louže mezi Diorem a jeho rodinou neprostupný oceán.

dior_4

Zdroj: Vogue

I když vystudoval diplomacii a mezinárodní vztahy, pracoval v galerii a později, v roce 1946 otevřel svůj módní dům. Stačilo mu pouze jedenáct let, aby své jméno dostal do 16 různých zemí a zaměstnal tisíce lidí. Všichni šili šaty úzkými rameny a ještě užšími pasy. Diorova tvorba, zejména Haute Couture byla především pro ženy. Nicméně, i v cestě pánské módy a stylu měl a má obrovské slovo.

dior_5

Zdroj: Vogue

V šedesátých letech Dior uvedl kompletní řadu pro muže. Parfém, voda po holení, pudr, mýdlo a také balzám. Krom starých britských značek byl prvním, kdo něco takového udělal. Kosmetické řady Dior jsou skvělé a konkrétně ta pánská Dior Homme Dermo system opravdu stojí za vyzkoušení.

dior_6

Zdroj: Vogue

Jeho dámské parfémy, nejslavnější Poison nebo Miss Dior Chérie vám otevřou srdce každé ženy. Protože nehledě na názory mademoiselle Chanel, Dior si uměl ženy podmanit.

dior_7

Zdroj: Vogue
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!