Ferrari 458 Speciale: ještě brutálnější 458

21.08.2013 16:22 | Jakub Matulík

Pokud sledujete dění ohledně baby supersportů, jistě znáte Ferrari 458, to je na trhu od roku 2009 a je považováno za nejlepší supersport planety. Jenže doba pokročila a jak jistě víte Lamborghini (úhlavní "nepřítel" Ferrari) chce na letošní Frankfurtský autosalón konečně dovést nástupce Gallarda. To by nebylo nic špatného, jenže toto auto (které ještě nemá oficiální název) by mělo generovat něco kolem 600 koňských sil. A zde je kámen úrazu, protože Ferrari 458 produkuje "pouze" 570 koní.

Proto nenechalo Ferrari nic náhodě a ještě před Frankfurtem představilo novou edici 458 s podnázvem Speciale. A co je na něm nového?  No, Ferrari představilo vůbec nejrychlejší V8 v historii, kterou právě vložili do nové 458. Upravený motor produkuje o 35 koní víc než předešlá verze, což znamená 605 koní při 9000 otáčkách pro tento malý supersport. Z nuly na sto by se měla tahle italská střela dostat za 3 vteřiny, maximální rychlost nebyla oznámena, ale jelikož současná 458 jede něco málo přes 325 km/h Speciale bude jistě ještě dál.Tak si to pojďme shrnout. Motor V 8 o objemu 4,5 litru, 605 hp, což znamená že produkuje 135 koní na litr objemu a to z něj dělá nejvíce výkonný seriový neturbomotor v historii automobilismu.

A to není všechno. Pokud jste stejný milovník 458 jako já, jistě si ujíždíte na zvuku, který vychází ze zádě vozu. Ferrari slibuje že Speciale bude mít ještě lepší a krásnější zvuk než současná 458. Myslím že by měli přestat dávat autorádio do tohoto auta, protože zvuk, který produkuje je absolutně orgasmický. Body kit auta bude samozřejmě taky upravený. Jak je vidět z fotek vypadá více agresivně. S designem opět pomáhala Pininfarina. Ferrari také do tohoto modelu bude montovat tak zvaný systém SSC ( Side Slip-Angle Controlsystém), který by měl řidiči ulehčit ( ne, však zjednodušit) kontrolu nad vozem při smyku či driftu. Interiér se taky neobešel bez menších úprav, ale nejedná se o nic extrémního. Stále je koncipován hlavně na řidiče, tak abych si při jízdě připadal že ho auto obklopuje a díky tomu jej snadněji ovládal. A jsme na konci, cena této speciální 458 by se měla pohybovat kolem 6 300 000 CZK. Cena je ovšem jak už to u těchto vozů bývá spíše orientační.

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

image

Zdroj: Classic Driver

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!