Ferrari F12 GTO: raketa země-vzduch už na frankfurtském veletrhu

Publikováno: 06.07.2015 18:27 | Jakub Matulík

O Ferrari F12 Berlinetta je dokonalé už samo o sobě. Teď se na internetu objevily uniklé snímky z konfigurátoru, na kterých je jeho nástupce Ferrari F12 s označením GTO. Oficiálně by se auto mělo objevit na Frankfurtském veletrhu letos na podzim a podle všeho to bude velká paráda.

GTO_2

Zdroj: thesupercarblog.com

Podle prvních informací by se měl pod krásně tvarovanou dlouhou kapotou objevit atmosférická V12 o objemu 6,3 litrů, jako v současné verzi F12. Ovšem, místo 730 koní, by se mělo v GTO objevit 800 koní. K tomu všemu je potvrzený HY-KERS systém, totožný jako je ve velkém bratříčkovy LaFerrari. Nepotvrzené informace jsou potom, že GTO bude používat mnohem více technologii právě ze zmíněného LaFerrari.

GTO_3

Zdroj: thesupercarblog.com

Není to jen o výkonu, důležitá je i hmotnost a to si ve Ferrari uvědomují. Současná Berlinetta váží něco kolem 1 415 kg a nová F12 GTO bude o více jak 100 kg lehčí. F12 dostane i nový bodywork, který je vždy u modelů GTO trošku agresivnější a unikátní. Spekuluje se o podobnosti s úpravou od Novitec Rosso s názvem N Largo.

Poslední zpráva je pro zájemce. Pokud o GTO přemýšlíte, měli byste si pospíšit k lokálnímu dealerovi, jelikož to bude pouze limitka omezená pouze na 650 exeplářů. Výroba sériových modelů by měla startovat ve druhém kvartálů příštího roku.  
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!