Ferrari F60 America: F12 bez střechy

Publikováno: 13.10.2014 09:33 | Jakub Matulík

Většina milovníků Ferrari poslední dobou spekulovala o tom, jak bude vypadat další model Ferrari. Bylo to dáno hlavně tím, že nový "šéf" Ferrari se dal slyšet, že chce zvětšit objem výroby a taky začít vyrábět "lidovější" vozy. Což všechny milovníky této značky popudilo. Po tomto tvrzení internet zaplavily fotky a rendery Ferrari SUV, pětidvéřového Ferrari nebo Ferrari s předním náhonem. Díky bohu se v poslední době mluví o tom, že to vše byl pouze hloupý vtip a Ferrari nehodlá vymýšlet podobné nechutnosti.

ferrari_f60_america_1

Zdroj: Ferrari

ferrari_f60_america_2

Zdroj: Ferrari

ferrari_f60_america_3

Zdroj: Ferrari

Dnes tu jsme kvůli něčemu jinému. Ferrari F60 America je nový model společnosti, který vydávají na počest 60 let Scuderie na severoamerickém trhu. Právě proto Ferrari tento model nedovezlo do Paříže. Bude pouze pro USA a to ještě ve velmi limitované edici. Ferrari F60 America je model postaven na základu F12 Berlinetta. Na rozdíl od ní nemá střechu, pohání ho podobná dvanáctiválcová jednotka a v závěr bude stát asi 7x více.

ferrari_f60_america_4

Zdroj: Ferrari

ferrari_f60_america_5

Zdroj: Ferrari

Pod přední kapotou bije již zmíněný atmosférický dvanáctiválec, který ovšem má neskutečných 741 koní a točivý moment 690 Nm. Předpokládá se, že i když nemá střechu, měl by dokázat roadster uhánět stejnou rychlostí jako F12 Coupé a zároveň i stejně zrychlovat. Sedmistupňová dvouspojková převodovka pohání klasicky zadní kola. Místo klasického hardtopu známého z modelu Californie nebo 458 Spider dostala F60 plátěnou střechu, která má omezení 120 km/h. Kéž, by Ferrari zůstalo u takových edici a nechtělo se zavděčit všem.

ferrari_f60_america_6

Zdroj: Ferrari

ferrari_f60_america_7

Zdroj: Ferrari

Na první pohled je vidět, že tento dvoumístný, dvoudveřový roadster dostal nové nárazníky, blatníky, extrémnější difuzor, nově přepracované zadní světla, taktéž nové dveře, 4 koncovky výfuku a jak už to u roadsterů bývá zvykem, tak i ochranné bezpečnostní obloučky za hlavami cestujících.

Je otázka, jestli vůbec budou tyto ochranné oblouky potřeba. Jedná se totiž o velice limitovanou edici za takřka 70 milionů korun. F60 bude totiž vyrobenou pouze 10 exemplářů. A pokud jste si na něj dělali zálusk, můžete zase zavřít svou peněženku. Všech 10 modelů, je totiž už prodaných.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!