Ferrari otevře první evropský zábavní park

Publikováno: 16.03.2014 13:58 | Jiří Hofbauer

Pokud jste si chtěli užít den ve znamení vzpínajícího se oře museli jste cestovat až do Abú Dhabí ve Spojených Arabských Emirátech. Tam se totiž nachází (stále ještě jediný) Ferrari World. Již brzy se ale vzdálenost, kterou budete muset kvůli dávce adrenalinu urazit, zkrátí méně jak na polovinu. PortAventura Entertainment S.A.U., dceřiná společnost Investindustrial, podepsala s automobilkou Ferrari smlouvu o vzniku nového zábavného centra Ferrari Land v rámci resortu PortAventura.

ferrariland_1

Zdroj: PortAventura Press

Španělský Ferrari Land bude mít rozlohu 75 000 m2 a návštěvníkům nabídne celou řadu jedinečných atrakcí. Mezi ty největší taháky bude bezesporu patřit nejvyšší a nejrychleji akcelerující horská dráha Evropy. Možná namítnete, že ta je už i v Abú Dhabí. Její evropská mutace, ale dostane docela zabijáckou vertikální zatáčku.

ferrariland_2

Zdroj: PortAventura Press

Součástí Ferrari Land v resortu PortAventura bude i luxusní pětihvězdičkový hotel s 250 pokoji, restauracemi, butiky a simulátorem F1. Tvůrci při vytváření koncepce centra přemýšleli tak, aby se zde zabavila celá rodina, muži i ženy všech věkových kategorií.

ferrariland_3

Zdroj: PortAventura Press

Rozpočet lehce megalomanského projektu je stanoven na 100 milionů euro tedy více jak 2,7 miliard korun. Jeho otevření je naplánované na rok 2016. Resort PortAventura, který se nachází nedaleko Barcelony, je velice strategické místo. Již teď sem ročně zavítá více jak 4 miliony návštěvníků a více jako polovina přijíždí ze zahraničí.

ferrariland_4

Zdroj: PortAventura Press

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!