Filip Tysander: muž, který dal světu hodinky Daniel Wellington

Publikováno: 29.10.2014 02:02 | Michal Harajbic

Na začátku všech velkých věcí je vždy nějaký sen, který se postupně začne stávat skutečností. Stejně tak to bylo v případě novodobého hodinářského mistra Filipa Tysander. Pokud vám jeho jméno nic neříká, určitě ale znáte jedny z nejprodávanějších hodinek Daniel Wellington. Právě Filip Tysander stojí v pozadí této značky, kterou založil v roce 2011. Je neoblomný, vytrvalý a právě to, mu pomohlo dostat se tam, kde je. První hodinky prodal v květnu 2011. Dnes najdete butiky skoro po celém světě a za poslední rok se prodalo téměř milion kusů.

DW_5

Zdroj: Daniel Wellington

Filip Tysander je vášnivý cestovatel a právě díky tomu, to celé vzniklo. Během své cesty po Britských ostrovech se seznámil s člověkem, který se jmenoval Daniel Wellington. Právě tento člověk s hodinkami Rolex s páskem NATO byl najednou hlavní inspirací k tomu, vymyslet něco nového a spojit tak design a jistou nadčasovou formu minimalismu. Spojit dohromady dva světy. Spojením anglického a švédského myšlení vznikla značka Daniel Wellington.

DW_1

Zdroj: Daniel Wellington

Spoustu lidí značku Daniel Wellington zná, ale chtěli by vědět víc o muži, který stojí v pozadí značky. Jak by ses představil?

Jmenuji Filip Tysander. Mám 29 let. Jsem zakladatel švédské značky hodinek Daniel Wellington. Dlouhou dobu jsem se věnoval marketingu. Před tím, než jsem se vrhl na vlastní podnikání pracoval jsem osm let v módě. Sbíral jsem zkušenosti, vnímal jsem svět, a v roce 2011 jsem založil značku Daniel Wellington.

Vzpomenete si na moment, kdy jste si řekl, že to vzdáte?

Obchod a módní průmysl je opravdu těžký, složitý mechanismus a já se musel vypořádat s řadou věcí. I když jsem si myslel, že jsem připravený, hodně věcí jsem se ještě musel naučit. A pořád se učím. Věřím, že jsou potřeba zkušenosti, pokud chcete uspět a být co nejlepší v tom co děláte. Já mám výhodu v tom, že se učím rychle. A to radím i všem dalším: naučte se, rychle se učit pokud chcete být úspěšný. Je nutné vnímat a přijímat nové výzvy a učit se z chyb. Bez chyb, kterých jsem pár udělal, a zkušeností, které jsem získal, bych nebyl tam, kde jsem.

DW_4

Zdroj: Daniel Wellington

Co plánujete v nejbližší době? Něco podobného jako Grace Collection na předchozím ročníku Baselworld?

Máme hroznou radost, že můžeme představit rozšířenou kolekci Classy, která už brzy bude k dostání. Jedná se o dámský model, který bude mí ciferník zdobená křišťály Swarovski. Současně bude v nabídce model ještě s větším ciferníkem, který posune kolekci Classy zase dál. Pro příští ročník Baselworld ale chystáme něco speciálního. Zatím nemůžeme prozradit co, ale rozhodně to bude jedinečné.

DW_2

Zdroj: Daniel Wellington

Máte i Vy oblíbenou značku hodinek?

Fascinuje mě značka Patek Philippe. Švýcarská kvalita a jedinečný design. Zaměřují se na jednoduchost a přitom jej umí zkombinovat s uměleckými detaily. Jejich hodinky jsou impozantní.

Zajímáte se i o hodinky jiných značek? A jaké máte nejdražší?

Přiznám se, že jsem se o hodinky dřív moc nezajímal. Protože před Daniel Wellington nebylo nic, co by mě zaujalo. S touhle značkou jsme začali usilovat o jistou formu dokonalosti. Chceme poskytnout klasické, nadčasové a zároveň cenově dostupné hodinky, které budou vhodné pro každou příležitost. Jsem docela pyšný, že můžu říct, že všechny hodinky co mám jsou mé vlastní značky. Je to něco co jsem nikde jinde nenašel. A tak jsem si to vytvořil.

Jaký je normální den v životě Filipa Tysandera?

Každý další den je úplně jiný! Jsem rád, že kromě e-mailů, telefonů a obchodních schůzek můj život obsáhne i hodně cestování. A tím, že Daniel Wellington má ambice být globální značkou, tak cestování je nevyhnutelné.

Značka Daniel Wellington slaví neskutečný úspěch v oblasti módních hodinek. Jaký je recept na úspěch?

Vliv preppy stylu a skutečnost, že naše hodinky jsou klasické a relativně cenově dostupné jsou hlavní aspekty, které lidi osloví. Hladce řezaný tvar hodinek, které korespondují s tvarem sklíček, hravé pásky NATO nebo kožené řemínky. Věřím tomu, že tohle je cesta. Tohle je směr, kterým se hodinky budou ubírat.

DW_3

Zdroj: Daniel Wellington

Jaký je váš vztah k módě?

Rozhodně držím krok se současnými trendy. Jsou pro mě inspirací. Snažím se je přenést do designu hodinek. Chci aby hodinky byly klasické a přitom odrážely současné trendy. Současně chci přinést něco unikátního. Proto věnujeme takovou pozornost i detailům. Pro někoho jsou to možná maličkosti, pro mě to je dokonalost.

Chcete něco vzkázat čtenářům Menstyle?

Sleduji, jak každý den roste fanouškovská základna značkay na sociálních sítích. Cením si každého, kdo si koupil hodinky Daniel Wellington a připojil se tak k téhle rodině. Přiznám se, že jsem nečekal, že se hodinky dočkají až takové popularity. Ale jsem za ni neskutečně vděčný.

DW_6

Zdroj: Daniel Wellington
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!