Filmové premiéry: leden 2013

Publikováno: 26.12.2012 23:38 | Dušan Horák ml.
4

Zdroj: Facebook

Bídnící
Jako prvním pouta premiérám stříbrného plátna roku 2013 spadnou filmové verzi slavného muzikálu Bídníci, který se svou jevištní podobou slavil úspěch po celém světě. Režisér Tom Hooper, který stojí za mnoha cenami ověnčeným snímek Králova řeč (2010), tak znovu ovládne kina se silným příběhem kde nechybí nic co má velký historický snímek mít. Navrch silné melodie a hvězdné herecké obsazení.

LES MISÉRABLES, režie: Tom Hooper, hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Aaron Tveit, premiéra: 3.ledna 2013.

1

Zdroj: Facebook

Nespoutaný Django
Režisér Quentin Tarantino, který prorazil svými Historkami z podsvětí (1994) a japonskou řežbou Kill Bill (2003) natočil film sledující osudy otroka v době před občanskou válkou, který si pro touhu po svobodě nevšímá stahující se smyčky osudu. Herecky zdatně obsazený film již nyní recenzenti hodnotí v superlativech a označují Djaga jako filmovou jízdu roku. A i když je pro některé konec příliš krvavý, už teď se nemohou dočkat až ho uvíd znovu.

DJANGO UNCHAINED, režie: Quentin Tarantino, hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, premiéra: 17.ledna 2013.

3

Zdroj: Facebook

Lincoln
Velký muž si žádá velký příběh a ten velkého režiséra. Steven Spielberg se ve filmu zachycující poslední čtyři měsíce života prvního amerického prezidenta Abrahama Lincolna se soustředí nejen na nepopiratelná historická fakta, ale taktéž na doposud neznámou otcovskou stránku vůdce amerického národa. Režisér slibuje nevšední drama s velkou myšlenkou, která je v dnešní době velmi aktuální a to „jak se chovat s velkou mocí“. Představitel Abrahama Lincolna oscarový Daniel Day-Lewis svou roli nehraje ale prožívá.

LINCOLN, režie: Steven Spielberg, hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, premiéra: 24.ledna 2013.

2

Zdroj: Facebook

Gangster Squad – Lovci mafie
Policie je podplacená, každý agent pracuje pro dvě strany, prostitutky jsou na každém rohu a politická elita smrdí hnilobou. Tým ve složení Josh Brolin a Ryan Gosling jsou tak ve městě jediní, kdo ví jak Los Angeles vrátit spravedlnost. Pro režiséra Rubena Fleischera je tento film z prostředí gangsterského LA z přelomu 40. a 50. let první šance předvést svůj skutečný filmařský um.

GANGSTER SQUAD, režie: Ruben Fleischer, hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, premiéra: 31.ledna 2013.

Editováno: Jiří Hofbauer
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!