Finále roku na Menstyle.cz: Michal Horáček

Publikováno: 15.11.2014 13:18 | Jiří Hofbauer

Už v lednu jsem věděl, jaký by měl být prosinec. Velkolepý. Podle toho jsme vybírali i osobnost k velkému rozhovoru měsíce. Myslím, že Michal Horáček byl jasnou volbou. Je to neskutečně talentovaný, schopný, inspirativní člověk, rád dodám renesanční. Úměrně k jeho osobě jsme plánovali i focení. Domluvili jsme galerii, kostel, restauraci, zajistili oblečení, přemluvili k pózování drožkáře. Když jsme pak panu Horáčkovi prezentovali koncept focení, ukázalo se, že má úplně jinou představu. Chtěl méně pompézní a pro něj přirozenější prostředí.

Rozhodli jsme se maximálně ctít jeho přání. Shodou úžasných náhod jsme narazili na 1. Podzemní antikvariát. Problém u těchto míst je, že lidé, kteří je většinou vlastní, jsou povzneseni nad něco jako lifestylové magazíny, módu a známé osobnosti. A tak jsme tam zavolali a lehce nejistě se ptali, zda bychom tam mohli fotit. Majitel pan Michal Hulla byl z tohoto nápadu nadšený a když jsme zmínili, že tím foceným bude právě pan Horáček, měli jsme vyhráno.

michal

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Kdybych měl definovat tohle focení jedním slovem, bylo by to magické. Během rozhovoru nás pozorovali lidé, a i když jsem věnoval maximální pozornost Michalu Horáčkovi, slyšel jsem, jak si přihlížející špitají: „To je přece Michal Horáček.“ Mezi všemi těmi knihami to bylo do jisté míry zastavení času.

Něco podobného se opakovalo, když jsme fotili exteriéry na Masarykově nádraží. Michal Horáček tam skromně postával u skleněných vitráží, nijak na sebe neupozorňoval, ale i tak jindy rušné nádraží zpomalilo na polovinu své normální rychlosti. Sotva jsme dofotili, přišel za námi jeden z partu kluků, co nás pozorovali, a zeptal se nás: „To je ten milionář, co olizuje ty lžičky?“ Nešlo to popřít.

Rozhovor s textařem, producentem, spisovatelem, novinářem, antropologem a milionářem, který olizuje lžičku najdete 1. prosince 2014 na Menstyle.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!